Presidencialet SHBA/ Scholz: Preferoj Biden, jo Trump

INA
INA

22 Maj, 2023

Kancelari gjerman Olaf Scholz tha se preferon Joe Biden si president të SHBA-së sesa paraardhësin e tij, Donald Trump dhe do të donte që ai të rizgjidhej për një mandat të dytë.

Duke iu përgjigjur pyetjes së një nxënësi gjatë vizitës në një shkollë fillore pranë Berlinit, Scholz tha:
“Unë mendoj se presidenti aktual është më i mirë, prandaj dua që ai të rizgjidhet”.

Sondazhet e fundit tregojnë se Biden kryeson rivalët e mundshëm republikanë, Trump dhe guvernatorin e Floridës, Ron DeSandis, përpara zgjedhjeve presidenciale të vitit 2024.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

mickovski

Mickoski ofron tri data për mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme

besnik bislimi albin kurti

Zëvendësi i Kurtit publikon dokumente të Serbisë: Beogradi përgatit mënyrën për ndarje të Kosovës

antoni blinken

Shqiptarët e Amerikës letër Blinkenit

Kristofer-Hill

Hill për VOA: Kemi probleme me kryeministrin Kurti

Rama-kurti

Pse po e sulmon Kurtin, ja si përgjigjet Edi Rama?

feta alimi

Feta Alimi: Dyert e Kuvendit nuk u hapën me çelësa

lajcak escobar kurti

Pesë kushtet e Kosovës për Serbinë për dalje nga kriza

mickoski-ne-proteste

Mickoski jo idesë së BDI-së: Kryeministri i ardhshëm nuk do të jetë shqiptar

universiteti-i-tetoves-UT

Ja kandidatët për rektor të UT-së

INFO

NA NDIQ