Punonjësit e ambasadës amerikane në Shkup pastrojnë grafitet antisemite

Iliria News Agency
Iliria News Agency

30 Janar, 2023

Ambasada e SHBA-së në Shkup njofton se në bashkëpunim me Komunën e Karposhit pastroi parkun në lagjen Bardovci dhe si dhe hoqi mbishkrimet antisemitike nga muret e një ndërtese lokale.

Nga Ambasada thonë se këtë e kanë bërë me qëllim krijimin e një mjedisi pa fanatizëm, urrejtje dhe jotolerancë.

“Ambasada e SHBA-së në Shkup bashkëpunoi me Komunën e Karposhit për të pastruar një park në lagjen Bardovci dhe për të hequr mbishkrimet antisemitike nga muret e një ndërtese lokale. Dhjetëra anëtarë të Ambasadës iu bashkuan këtij shërbimi komunitar, të iniciuar nga një punonjës i Ambasadës, me qëllim krijimin e një mjedisi pa fanatizëm, urrejtje dhe intolerancë”, thuhet në njoftimin e Ambasadës Amerikane në Shkup.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Donika Gervalla

Gërvalla pas letrës së Radoiçiqit: Konfirmon që shteti serb është i përfshirë, të sanksionhet regjmimi Vuçiqit

john kirby xhon kirbi

SHBA i kërkon Serbisë të tërheqë trupat ushtarake nga kufiri me Kosovën

Radojcic vilat pasuria

Publikohen pamje nga “kështjella” e Radojçiqit, shikoni pasurinë të Pablo Escobarit të Ballkanit! (VIDEO)

azil

Po rritet pakënaqësia e gjermanëve me politikën e migracionit, shikoni sa vota do të fitonte AfD

tome-gashi

Tomë Gashi zbulon se kush e bëri të famshëm Radojçiqin në Kosovë, ja kë përmend!

Edi Rama

​Rama shpjegon kërkesën që KFOR të marrë kontrollin në veri: Reagimet i quan dhimbshme e qesharake

kurti vucic

Kurti: Vuçiq e Radojiçiq si Millosheviqi e Arkani, dëshirojnë ta kthejnë rajonin në vitet 90-ta

Canak

Çanak: Ja pse në Banjskë dështoi skenari sipas yrnekut të viteve ‘90′

Ganimete Musliu Ganja

Ganja kërkon mobilizimin e deputetëve: Mos t’i lejojmë deputetët e Listës Serbe të futen në Kuvendin e Kosovës

INFO

NA NDIQ