Qëndrim Rijani shpërblehet me çmimin “Artisti i ri më i Mirë” nga presidenti i vendit

Picture of INA
INA

24/11/2023

Presidenti Stevo Pendarovski, në një ceremoni në kabinetin e tij, sot ndau çmimin “Të rinjtë e suksesshëm” për vitn 2022. Ndër të shpërblyerit është edhe regjisori i njohur shqiptar Qëndrim Rijani, shkruan Alsat. Regjisori Rijani, është shqiptari i parë që merr një çmim të tillë në vend. Rijani mori këtë çmim në kategorinë Artisti i Ri më i Mirë që me arritjet krijuese gjatë vitit 2022 dha një kontribut të rëndësishëm në afirmimin e krijimtarisë teatrore maqedonase, si në vend ashtu edhe jashtë saj. Në këtë kategori me çmim u shpërblye edhe Darja Rizova. Ky çmim jepet si nxitje e mendimit kërkimor shkencor dhe punës artistike të të rinjve në vendin tonë./Alsat.mk

Më poshtë gjeni emrat e laureatëve të tjerë:

https://www.facebook.com/SPendarovski/posts/917320889758822?ref=embed_post

TË FUNDIT
3 orë
Aksioni i Policisë në veri, u konfiskuan rreth 75 milionë dinarë, 1.6 milion euro, dollarë e franga
4 orë
Në Tetovë po lind edhe një yll, Arianit Ramadani, i riu që shpejt u ngjit në skenën artistike
8 orë
Pa vullnet politik nuk mund të ketë reforma në gjyqësor
10 orë
Greqia luftë në dy fronte! Bllokim të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në rrugën drejt anëtarësimit në BE
10 orë
Në organizim të universiteteve publike shqiptare u mbajt edicioni XIV i manifestimit “Ura me tri harqe”

ME TE LEXUARA

18 orë
Kroacia sot e nis për në Kosovë kontigjentin e 41-të të ushtarëve në kuadër të KFOR-it
4 orë
Në Tetovë po lind edhe një yll, Arianit Ramadani, i riu që shpejt u ngjit në skenën artistike
17 orë
Rivotim në shtatë vendvotime në njësinë e pestë dhe të gjashtë zgjedhore të mërkurën
3 orë
Aksioni i Policisë në veri, u konfiskuan rreth 75 milionë dinarë, 1.6 milion euro, dollarë e franga
15 orë
Komisioni Evropian fton Shkupin dhe Athinën t’i përmbahen marrëveshjes për ndryshimin e emrit
13 orë
Qeveria me njoftim: Qytetarët të mos bien pre e mashtrimeve, nuk kemi dërguar mesazhe për kompensim
13 orë
Ulen çmimet e derivateve të naftës në Maqedoni

LEXO MË SHUMË

Screenshot_2024-05-20-23-16-19-497_com.facebook.katana-edit

Aksioni i Policisë në veri, u konfiskuan rreth 75 milionë dinarë, 1.6 milion euro, dollarë e franga

IMG_2236

Në Tetovë po lind edhe një yll, Arianit Ramadani, i riu që shpejt u ngjit në skenën artistike

GJYKATA

Pa vullnet politik nuk mund të ketë reforma në gjyqësor

mico-1

Greqia luftë në dy fronte! Bllokim të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në rrugën drejt anëtarësimit në BE

URA

Në organizim të universiteteve publike shqiptare u mbajt edicioni XIV i manifestimit “Ura me tri harqe”

vmro vlen negociata

S’ka takime mes grupeve për formimin e Qeverisë, palët diskutojnë brenda radhëve të veta

metju

Takimi i Presidentes Siljanovska Davkova me ambasadorin britanik Metju Loson

Shkolla Vizbeg

Shkolla e re fillore e Vizbegut, nis me punë këtë vit shkollor

derivate nafta dizeli benzin

Ulen çmimet e derivateve të naftës në Maqedoni

INFO

NA NDIQ