Rakitic kujton kohën e tij ‘të errët’ europiane, te Barcelona: “Mund të kishim fituar edhe dy ose tre Champions League”…

Picture of ina-online
ina-online

13/04/2024

Në një intervistë në kanalin Twitch të Gerard Romero, ‘Jijantes’, Ivan Rakitic ka kujtuar kohët kur ka luajtur për Barcelonën. Mesfushori kroat, i cili aktualisht luan për Al Shabab, ka folur për disa nga netët më të këqija evropiane në epokën e tij katalanase.

“Nëse do të mund të ktheheshim pas në kohë, jam i sigurt që të gjithë lojtarët do të përfshiheshin më shumë në ato ndeshje”,- tha kroati kur u pyet për humbjet e famshme të Barcelonës kundër Romës, Liverpoolit dhe Bayernit në Champions League. “Ne mund të kishim fituar edhe dy ose tre Champions League”.

Kur kujton tre ‘fatkeqësitë’ evropiane të përmendura, Rakitic pranoi se, ndër tre, ajo që i kushtoi më shumë ishte eliminimi ndaj Romës, në çerekfinale të Champions League në sezonit 2017/18 (4-4 në total, por me një avantazh për romakët në golat jashtë).

“E mbaj mend shumë atë ndeshje në Romë, për mua ishte më e keqja. Ne e konsideruam lojën të humbur, kjo ishte në thelb. Kur nuk je shumë i përfshirë, ndodh, ishte faji ynë”, ka shpjeguar Rakitic.

TË FUNDIT
4 minuta
Gjimshiti, shqiptari i parë që fiton Europa Ligën
5 orë
​Xhaka apo Gjimshiti, sot finalja e Ligës së Evropës
14 orë
Ethet e Europianit sa vjen e po shtohen, fanelat më kërkuara janë nga Zvicra dhe Shqipëria
16 orë
Veprim i jashtëzakonshëm nga Dortmundi para finales së Ligës së Kampionëve me Real Madridin
16 orë
Ronaldo: Krenar që jam kthyer tek Portugalia

ME TE LEXUARA

2 ditë
Zbulohen detajet e kontratës së Thiago Mottas me Juventusin, pritet zyrtarizimi...
14 orë
Ethet e Europianit sa vjen e po shtohen, fanelat më kërkuara janë nga Zvicra dhe Shqipëria
2 ditë
Modriqi udhëheq Kroacinë ndaj Shqipërisë
5 orë
​Xhaka apo Gjimshiti, sot finalja e Ligës së Evropës
2 ditë
“Xhaka protagonist kryesor, Leverkusen i ka shtuar bukurinë futbollit”
4 minuta
Gjimshiti, shqiptari i parë që fiton Europa Ligën
2 ditë
Zlatko Daliç shpalos listën preliminare të Kroacisë prej 35 lojtarëve për “EURO 2024”
1 ditë
Real Madrid, zemërthyer për lamtumirën e Kroos: Legjendë e madhe të klubit tonë, përjetë në zemrat e tifozëve madrilenë

LEXO MË SHUMË

Trofeu-768x512

Gjimshiti, shqiptari i parë që fiton Europa Ligën

Screenshot_20240522-185600~2

​Xhaka apo Gjimshiti, sot finalja e Ligës së Evropës

flamuri kuq e zi dhe zvicra

Ethet e Europianit sa vjen e po shtohen, fanelat më kërkuara janë nga Zvicra dhe Shqipëria

Borusia Dortmund

Veprim i jashtëzakonshëm nga Dortmundi para finales së Ligës së Kampionëve me Real Madridin

Ronaldo Al Nassr

Ronaldo: Krenar që jam kthyer tek Portugalia

Haaland

Haaland zbulon se kur e kuptuan që do ta fitonin Ligën Premier edhe pse gara për titull ishte e hapur

taulant-seferi

Taulant Seferi konfirmon formë e mirë, vjen goli i 11-të në Arabinë Saudite

toni kroos kros

Mesazhi fantastik i yllit të Man United pasi Kroos njoftoi për pensionim nga futbolli

CHelsea

Emra shokues në listën e Chelseat për postin e trajnerit pas largimit të Pochettinos

INFO

NA NDIQ