Real Madrid ndërhyn në merkaton e Barçës, madrilenët tentojën lojtarin e Cityt

Picture of INA
INA

22/04/2024

Real Madrid është futur në garë për shërbimet e Bernardo Silvës.

Manchester City ka përcaktuar një klauzolë prej 50 milionë paundësh mbi portugezin, megjithëse interesi është rritur ndjeshëm për të, teksa përveç Realit, synohet edhe nga Barcelona, Paris-Saint Germain dhe Bayern Munich.

Sidoqoftë, nëse zgjedh të largohet nga “The Citizens” në fund të sezonit, 29-vjeçari sigurisht që do të preferonte destinacionin spanjoll. Bernardo Silva u ble për 60 milionë paundë nga Monaco në vitin 2017.
Pak ditë më parë, portugezi humbi një penallti deçizive për Manchester City në çerekfinalen ndaj Realit. Por, kjo nuk ka të bëjë aspak me negociatat mes dy klubeve. Carlo Ancelotti është një admirues i Silvës që mund të bëjë disa pozicione në sulm, por mund të aktivizohet dhe në mesfushë.

Me karrierën e Luka Modric që po vjen drejt fundit, “Los Blancos” e kanë kupuar nevojën për një afrim të ri dhe me cilësitë e duhur për t’u vendosur në skuadër dhe për të kontribuar për disa vite me radhë. Bernardo Silva, 29-vjeç, është ende në kulmin e tij.

Portugezi ka fituar pesë tituj kampionë me Cityn, si dhe trofeun e Champions League, dy FA Cup dhe katër Carabao Cup. /Supersport

TË FUNDIT
13 orë
Emocione dhe lot në lamtumirën e Jurgen Klopp nga Liverpooli
13 orë
Ja kur pritet t’i zbulojë trajneri Silvinjo emrat e futbollistëve të Shqipërisë për EURO 2024
13 orë
Ende e paqartë e ardhmja e Guardiolës: Dua të qëndrojë në Mançester
13 orë
Historike, ekipi modest francez për herë të në Ligën e Kampionëve
13 orë
Ish-bashkëlojtari paralajmëron ashpër Mbappen për ambientin tek Real Madridi

ME TE LEXUARA

13 orë
Ja kur pritet t’i zbulojë trajneri Silvinjo emrat e futbollistëve të Shqipërisë për EURO 2024
1 ditë
Shpërthen ‘bomba’ në Spanjë: Dyshohet për një ndeshje të trukuar në La Liga
13 orë
Emocione dhe lot në lamtumirën e Jurgen Klopp nga Liverpooli
1 ditë
E bujshme, dy shqiptarë së shpejti nën urdhrat e Mourinhos
1 ditë
Barcelona synon ti besojë stolin
1 ditë
Dhimbje koke për Xherdan Shaqirin, media zvicerane ia përmend edhe pagën e lartë
1 ditë
Besa besë, habit me një veprim në Maqedoninë e Veriut

LEXO MË SHUMË

Jurgen Klopp

Emocione dhe lot në lamtumirën e Jurgen Klopp nga Liverpooli

sylvinjo silvinjo

Ja kur pritet t’i zbulojë trajneri Silvinjo emrat e futbollistëve të Shqipërisë për EURO 2024

guardiola

Ende e paqartë e ardhmja e Guardiolës: Dua të qëndrojë në Mançester

bresti

Historike, ekipi modest francez për herë të në Ligën e Kampionëve

mbappe

Ish-bashkëlojtari paralajmëron ashpër Mbappen për ambientin tek Real Madridi

Pep Guardiola

E konfirmon Guardiola: Do të jem në Man City edhe sezonin e ardhshëm

dybala

Interi gati të godas Romën, e do Dybala-n

kf besa doberdoll

Besa besë, habit me një veprim në Maqedoninë e Veriut

xherdan shaqiri

Dhimbje koke për Xherdan Shaqirin, media zvicerane ia përmend edhe pagën e lartë

INFO

NA NDIQ