Real Madridi e fiton dramën e madhe, e eliminon Man Cityn

Picture of ina-online
ina-online

18/04/2024

Real Madridi është gjysmëfinalisti i fundit i Ligës së Kampionëve.

“Los Blancos” eliminuan Manchester Cityn pas ekzekutimit të penalltive.

Rezultati pas kohës së rregullt ishte 1:1, kurse i barabartë ishte edhe në ndeshjen e parë, 3:3.

Rodrygo kaloi mysafirët në epërsi qysh në minutën e 12-të të ndeshjes.

Pjesa e parë më pas ishte e gjitha e vendasve që tentonin të shënonin golin e barazimit.

Megjithatë, atë e gjetën tek në minutën e 76-të nëpërmjet Kevin De Bruynes.

Dy herë nga 15 minuta ishin alternativa e dytë, por as aty nuk pati fitues e as gola të shënuar.

E si opsion përfundimtar mbetën penalltitë.

Aty, më të mirë ishin Real Madridi që iu gëzuan kualifikimit tutje.

TË FUNDIT
44 minuta
Emocione dhe lot në lamtumirën e Jurgen Klopp nga Liverpooli
47 minuta
Ja kur pritet t’i zbulojë trajneri Silvinjo emrat e futbollistëve të Shqipërisë për EURO 2024
49 minuta
Ende e paqartë e ardhmja e Guardiolës: Dua të qëndrojë në Mançester
51 minuta
Historike, ekipi modest francez për herë të në Ligën e Kampionëve
54 minuta
Ish-bashkëlojtari paralajmëron ashpër Mbappen për ambientin tek Real Madridi

ME TE LEXUARA

1 ditë
VIDEO/ Usyk kampion i padiskutueshëm, fiton ndeshjen e madhe ndaj Furyt
47 minuta
Ja kur pritet t’i zbulojë trajneri Silvinjo emrat e futbollistëve të Shqipërisë për EURO 2024
22 orë
Shpërthen ‘bomba’ në Spanjë: Dyshohet për një ndeshje të trukuar në La Liga
44 minuta
Emocione dhe lot në lamtumirën e Jurgen Klopp nga Liverpooli
21 orë
E bujshme, dy shqiptarë së shpejti nën urdhrat e Mourinhos
18 orë
Barcelona synon ti besojë stolin

LEXO MË SHUMË

Jurgen Klopp

Emocione dhe lot në lamtumirën e Jurgen Klopp nga Liverpooli

sylvinjo silvinjo

Ja kur pritet t’i zbulojë trajneri Silvinjo emrat e futbollistëve të Shqipërisë për EURO 2024

guardiola

Ende e paqartë e ardhmja e Guardiolës: Dua të qëndrojë në Mançester

bresti

Historike, ekipi modest francez për herë të në Ligën e Kampionëve

mbappe

Ish-bashkëlojtari paralajmëron ashpër Mbappen për ambientin tek Real Madridi

Pep Guardiola

E konfirmon Guardiola: Do të jem në Man City edhe sezonin e ardhshëm

dybala

Interi gati të godas Romën, e do Dybala-n

kf besa doberdoll

Besa besë, habit me një veprim në Maqedoninë e Veriut

xherdan shaqiri

Dhimbje koke për Xherdan Shaqirin, media zvicerane ia përmend edhe pagën e lartë

INFO

NA NDIQ