Reali i Madridit i palodhur! Triumfon në limite ndaj Barcelonës

Picture of ina-online
ina-online

22/04/2024

Reali i Madridit është ekipi i momentit në futbollin Europian. Pasi siguruan gjysmëfinalen e Champions League në mesjavë teksa eliminuan pas 120 minutash dhe penalltive Manchester City-n, madrilenët kanë arritur të triumfojnë edhe në El Clasico ndaj Barcelonës 3-2, me një gol të realizuar në shtesë nga anglezi Bellingham.

Christensen kaloi Barçën në avantazh që pas 6 minutash loje, ndërsa Vinicius barazoi në pjesën e parë. Barcelona e Xavit, e cila u eliminua nga Champions nga PSG, kaloi sërish në avantazh në nisjen e pjesës së dytë, por Reali barazoi shpejt.

Kur u mendua se ndeshja do të mbyllej në barazim, anglezi Bellingham u rikthye te goli dhe këtë herë me tepër peshë, duke i dhënë kampionëve të Spanjës fitoren në El Clasico, ku si për ironi të fatit lojtari më i mirë i ndeshjes u shpall 16-vjeçari i Barcelonës, Yamal.

TË FUNDIT
12 orë
Emocione dhe lot në lamtumirën e Jurgen Klopp nga Liverpooli
13 orë
Ja kur pritet t’i zbulojë trajneri Silvinjo emrat e futbollistëve të Shqipërisë për EURO 2024
13 orë
Ende e paqartë e ardhmja e Guardiolës: Dua të qëndrojë në Mançester
13 orë
Historike, ekipi modest francez për herë të në Ligën e Kampionëve
13 orë
Ish-bashkëlojtari paralajmëron ashpër Mbappen për ambientin tek Real Madridi

ME TE LEXUARA

1 ditë
Besa besë, habit me një veprim në Maqedoninë e Veriut
1 ditë
Interi gati të godas Romën, e do Dybala-n
1 ditë
E konfirmon Guardiola: Do të jem në Man City edhe sezonin e ardhshëm
13 orë
Ish-bashkëlojtari paralajmëron ashpër Mbappen për ambientin tek Real Madridi
13 orë
Historike, ekipi modest francez për herë të në Ligën e Kampionëve
13 orë
Ende e paqartë e ardhmja e Guardiolës: Dua të qëndrojë në Mançester
2 ditë
VIDEO/ Usyk kampion i padiskutueshëm, fiton ndeshjen e madhe ndaj Furyt

LEXO MË SHUMË

Jurgen Klopp

Emocione dhe lot në lamtumirën e Jurgen Klopp nga Liverpooli

sylvinjo silvinjo

Ja kur pritet t’i zbulojë trajneri Silvinjo emrat e futbollistëve të Shqipërisë për EURO 2024

guardiola

Ende e paqartë e ardhmja e Guardiolës: Dua të qëndrojë në Mançester

bresti

Historike, ekipi modest francez për herë të në Ligën e Kampionëve

mbappe

Ish-bashkëlojtari paralajmëron ashpër Mbappen për ambientin tek Real Madridi

Pep Guardiola

E konfirmon Guardiola: Do të jem në Man City edhe sezonin e ardhshëm

dybala

Interi gati të godas Romën, e do Dybala-n

kf besa doberdoll

Besa besë, habit me një veprim në Maqedoninë e Veriut

xherdan shaqiri

Dhimbje koke për Xherdan Shaqirin, media zvicerane ia përmend edhe pagën e lartë

INFO

NA NDIQ