Roma feston fitoren ndaj Milanit me legjendën e Interit

Picture of INA
INA

13/04/2024

Roma po përdor fitoren në çerekfinalen e Ligës së Evropës ndaj Milanit si një mundësi për të bërë pushim dhe për të festuar në restorantin e legjendës së Interit, Javier Zanetti.

Romakët triumfuan me rezultatin 0:1 në “San Siro” të enjten mbrëma, transmeton Gazeta Express.Kjo ishte vetëm ndeshja e parë dhe gjithçka do të vendoset në “Olimpico” të enjten e ardhshme.

Para kësaj, ata do të jenë në aksion të dielën në Serie A me ndeshjen në udhëtim ndaj Udineses, kështu që trajneri i Romës, Daniele De Rossi, vendosi të mos kthehen në kryeqytet fare, kurse drejt Udines do të udhëtojnë të shtunën.

Ekipi i Romës qëndroi në Milano dhe të premten u stërvitën në ambientet e klubit të Monzas dhe do të qëndrojnë në një hotel milanez deri në nisjen për në Udine të shtunën.

Gjatë kësaj kohe pushimi, “Corriere dello Sport” shkroi se De Rossi gjithashtu do të marrë të gjithë skuadrën jashtë për një darkë festive.

Ai nuk ka zgjedhur vetëm ndonjë restorant, por “El Patio del Gaucho”, vendi në pronësi të ish-legjendës së Interit – dhe nënpresidentit aktual të klubit – Javier Zanetti.

Mbase ky mund të konsiderohet edhe si vendi më i mirë në Milano për të festuar një fitore ndaj “Rossonerëve”.

TË FUNDIT
2 orë
Mbeti jashtë listës për Euro 2024, Cikalleshi përcjell një mesazh
2 orë
Arsenal do të largojë tre yjet e saj duke siguruar 140 milionë euro
2 orë
Flick kërkon yllin e rivalëve të katalanasve
2 orë
Një nga portierët më të mirë në botë nuk mori ftesë për në Euro 2024
2 orë
Pas Mbappes, edhe një përforcim tjetër prej 110 milionë eurove

ME TE LEXUARA

23 orë
FOTO/ Dy kumanovarët në listën e Kombëtares për EURO 2024
10 orë
Silvinjo: “Zgjidhja jo e lehtë, dëshirojë të merrja 35 futbollist…”
10 orë
Silvinjo: Abrashi do të na ndihmojë shumë në Kampionatin Evropian
10 orë
Emri surprizë i Silvinjos në listën e “Euro 2024” është Medon Berisha
1 ditë
Lewandowski realizon super gol ndaj Sevilla, Cancelo me asistim të bukur
2 orë
Pas Mbappes, edhe një përforcim tjetër prej 110 milionë eurove
1 ditë
Pep Guardiola do të largohet nga Manchester City

LEXO MË SHUMË

sokol cikaleshi

Mbeti jashtë listës për Euro 2024, Cikalleshi përcjell një mesazh

arsenal

Arsenal do të largojë tre yjet e saj duke siguruar 140 milionë euro

Hans flik hansi flick

Flick kërkon yllin e rivalëve të katalanasve

courtois

Një nga portierët më të mirë në botë nuk mori ftesë për në Euro 2024

perez real

Pas Mbappes, edhe një përforcim tjetër prej 110 milionë eurove

Medon Berisha

Emri surprizë i Silvinjos në listën e “Euro 2024” është Medon Berisha

Albania's Amir Abrashi reacts after the Euro 2016 Group A soccer match between Romania and Albania at the Grand Stade in Decines-­Charpieu, near Lyon, France, Sunday, June 19, 2016. Albania won 1-0. (AP Photo/Laurent Cipriani)

Silvinjo: Abrashi do të na ndihmojë shumë në Kampionatin Evropian

sylvinjo silvinjo

Silvinjo: “Zgjidhja jo e lehtë, dëshirojë të merrja 35 futbollist…”

taulant seferi

FOTO/ Dy kumanovarët në listën e Kombëtares për EURO 2024

INFO

NA NDIQ