Sa janë rrogat e presidentëve të Ballkanit

Iliria News Agency
Iliria News Agency

1 Prill, 2023

Presidentit serb Aleksandar Vuçiq i është rritur paga në janar dhe tani merr 199 mijë dinarë në muaj, që është 1700 euro. Me një diferencë prej 200 eurosh në raport me të ardhurat e kreut të shtetit maqedonas Stevo Pendarovski (93.000 denarë ose 1.512 euro), të dy janë në fund të pagave që marrin presidentët në rajon.

Në të dy rastet duhet veçuar të veçohet se sa është paga bazë dhe sa është kompensimi për vjetërsi pune, që në rastin e Pendarovskit është 32 vjet, dhe në këtë shumë prej 93.000 denarë, ndoshta rreth dhjetë mijë janë për shkak të përvojës së punës. /Lajmi i plotë.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

канта-што-зборува-960x514-1-840x500

Qendra e Shkupit me kosh të mbeturinave që u flet kalimtarëve (VIDEO)

mickoski

Mickoski për korridoret: Gabimet eventuale në projekt do t’i paguajmë ne

Rama-kurti

E ‘goditi’ Kurtin në një intervistë në BBC, profesori ‘zbulon’ qëllimin e Ramës: Po maskohet, kështu po e mbështet Vuçiqin!

gjobaa

173 gjoba në Shkup, 23 vozitës pa patentë shoferi

KASAMI

Sporti na bashkon/Durrësi, Ulqini, Bujanoci e Peja bëhen bashkë në Tetovë

pendarovski-ikkkk-800x445

Pendarovski: Do ta rrisim numrin e ushtarëve në Kosovë

plenkovic rama

Kryeministri kroat Plenkoviq dallon nga Edi Rama për zhvillimet në Veri të Kosovës

nexhmedin-spahiu

Veriu i Kosovë/ Spahiu: Shpresoj dhe besoj se do të triumfojë Kosova

HOXHA

Gjendja në Veri/ Hoxha nga Shkupi: Jemi një popull, jemi gati, s’guxon askush t’i shkelë vijat e kuqe!

INFO

NA NDIQ