Shkup: Kontrolle në disa lokacione, konfiskohet duhan për nargjile dhe cigare elektrike

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

27/01/2023

Drejtoria e Doganave në bashkëpunim me MPB-në gjatë ditës së djeshme kanë kryer kontrolle në disa lokacione në Shkup ku është konfiskuar duhan për nargjile dhe cigare elektrike.

Nga Doganat thonë se produktet nuk ishin të deklaruara me çka është tentuar që tu iket tatimeve në vlerë të 2.5 milionë denarëve.

“Më 26.01.2023 në disa lokacione në Shkup në kuadër të aksionit të koordinuar është kryer kontroll në të cilin janë zbuluar dhe konfiskuar produkte pa pulla akcize, prej të cilave 454 kg duhan për nargjile, 2.290 cigare elektronike me përmbajtje prej 15.130 mililitra lëng për cigare elektronike. Me këtë konfiskim është parandaluar tentativa për lëshimin e mallrave pa akcizës në qarkullim të lirë, për çka është shmangur pagesa e tatimeve në vlerë të gjithsej 2,5 milionë denarëve”, thonë nga Drejtoria e Doganave.

TË FUNDIT
25 minuta
BE ndan ndihmë 13 milionë euro për ushtrinë shqiptare
2 orë
Sa para po harxhohen për dasma?!
2 orë
“Taravari Konekt”, lansohet linja direkte (FOTO)
3 orë
Komuna e Tetovës shkurton orarin e parkingut zonal – Pas orës 21:00, qytetarët mund ta shfrytëzojnë parkingun pa pagesë
5 orë
Hakim Suma sekretar shtetëror në Ministrinë e Ekonomisë dhe Punës

ME TE LEXUARA

11 orë
“Ishte fëmijë i vetmuar, e ngacmonin…”/ Detaje të reja për autorin e dyshuar të atentatit ndaj ish-Presidentit Trump
1 ditë
Tre rezolutat e miratuara nga Mbledhja e përgjithshme e BDI-së me preambulë
8 orë
Lojërat olimpike/ Gjermania vendos kontrolle të përkohshme në kufi me Francën
1 ditë
Taravari: Ahmeti di të veprojë si opozitar i vërtetë
2 orë
“Taravari Konekt”, lansohet linja direkte (FOTO)
11 orë
Orban krijoi pakënaqësi me takimin me Putin e Xi, A mund t’i hiqet Hungarisë Presidenca e Këshillit të BE-së?
1 ditë
Rama dhe Kurti reagojnë për tentim atentatin “e tmerrshëm” ndaj Trumpit

LEXO MË SHUMË

ushtria shqiptare

BE ndan ndihmë 13 milionë euro për ushtrinë shqiptare

dasma

Sa para po harxhohen për dasma?!

arben taravari

“Taravari Konekt”, lansohet linja direkte (FOTO)

Komuna-e-Tetoves-5

Komuna e Tetovës shkurton orarin e parkingut zonal – Pas orës 21:00, qytetarët mund ta shfrytëzojnë parkingun pa pagesë

hakim musa besar durmishi

Hakim Suma sekretar shtetëror në Ministrinë e Ekonomisë dhe Punës

Fatmir Dehari

Koalicioni i BDI-së me turqit, boshnjakët dhe romët, Dehari: Strategji e qëlluar, si asnjëherë më parë u arrit fitore e madhe

Spitali_tetove-780x470-2

Spitali klinik i Tetovës me drejtor të ri (FOTO)

hkolla_klasa_derrasa_e_zeze_sindikata greve

Dy të tretat e nxënësve të ardhshëm të shkollave të mesme u regjistruan në shkollat ​​profesionale

dasma krisma

Dënim me burg prej 1 deri 5 vjet për të shtëna me armë zjarri

INFO

NA NDIQ