Shqiptarë

INA
INA

29/05/2023

Çun Lajçi

Jo ju që i shiqoni televizorët, po Ju që televizorët i bani me dalë menç, mos u bani dhelpna, se kaçubat i ka djegë Serbia njiherë e nji kohë e pallatet që i keni ndertua me “djersën e ballit” pa i zbrazë kuletat, ato mund t’luhatën nga drojtja e juaj!

– Albini e plotësoi premtimin e fushatës; – në çdo cep do t’sundoi rendi e ligji e do t’funkcionoi shteti. Kosovë do t’jetë veriu e jugu, pamvarësisht a i pëlqen Amerikës apo Evropës!

Standardet e dyfishta le ti zbatojnë evroianët e amerikanët e pastaj le t’insistojnë për të tilla standarde edhe n’Kosovë!

Rrnoftë Kosova! Rrnoftë populli i saj. Rrnoftë policia e ushtria kosovare e rrnoftë Albin Kurti!

Ju frigohuni sa të doni, por dijeni se frika vetëm sa iu zvogëlon!

“Edhe ti Mbreti Stambollës (thoshte Fishta) qi po thua se Krajl Nikollës, don me i falë Shkodër e Malsi … e unë po t’them ty Edi Rama, kqyri mirë punët e Shqipnisë e mos ia mbajë zhagun Vuçiqit, … “se Shqipnia shportë me fiq nuk ka qillue, qi mua nda miqëve peshqesh”!

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

arsim zekolli2

Emerimi i Talatit për ‘techno-PM’, është konform statusit të BDI-së

Xhelal Zejneli

PISA 2022

MUHAMERI

Deklarata Universale e të Drejtave të Njeriut dhe Maqedonia

Fatmir Besimi

PAKOJA E NËNTË E MASAVE ANTIKRIZË

orhan ibrahimi

“Talat Xhaferi- njëqind ditë Kryeministër”!

MUHAMERI

Zgjedhjet po afrohen, politikanët shfaqen me thesin e babadimrit

gir-geer-euroambasadori

Për barazinë gjinore dhe fuqizimin e grave

ylli manjani

Amerika dhe amerikanllëqet tona…

Daut Dauti

Planet për vendosjen e hebrenjve në Shqipëri

INFO

NA NDIQ