Shtrenjtohen edhe cigaret për 10 denarë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

21 Shkurt, 2022

Nga sot, disa lloje të cigareve, janë shtrenjtuar për 10 denarë.

Nëse doni të bleni një pako të Marlboro Core, Touch, Slim, Touch XL, Chesterfield Original, Blue, Silver, Original100s, Blue100s, Slim, Chesterfield Supreme, Bond, Oriental, Aqua и T.D Blue, do të duhet të paguani 10 denarë më tepër.

Valë shtrenjtimesh të cigareve pati edhe javën e kaluar kur një pjesë e brendeve u shtrenjtuan gjithashtu për 10 denarë.

Shtrenjtimi i cigareve ishte paralajmëruar qysh në muajin e kaluar, edhe pse askush nga prodhuesit dhe importuesit e cigareve në vend, zyrtarisht nuk e konfirmoi informacionin.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

escobar

Escobar: SHBA-ja është përkrahësja më e madhe e Kosovës, po kërkoj vetëm të dëgjohemi

kasami

Kasami: Nuk isha i ftuar në 21 vjetorin e BDI-së! Ali Ahmeti të largohet nga politika (VIDEO)

fitor jakupi

Fitor Jakupi shpall kandidaturën për degën e BDI në Kumanovë

kfori ushtria turke

Forcat komando turke në veri të Kosovës, Spahiu: Ka impakt të rëndë tek serbët

rusia

Plas lufta civile në Rusi? Meçollari: Ushtria ruse dhe Wagner nuk e duan njëra-tjetrën, ka nisur rebelimi

lajcak escobar kurti

Përfundon takimi, Escobar dhe Lajçak 3 kushte për Kurtin

dash-1

Tentuan ta destabilizojnë Ballkanin, SHBA-ja sanksionon shtatë rusë

Pence Mike Pence

Pence kandidon për zgjedhjet presidenciale 2024 në SHBA

mesi-paris

FOTO/Takimi sekret për Messi-n, i ati i yllit argjentinas bisedë me Presidentin Laporta

INFO

NA NDIQ