Shtrenjtohen edhe cigaret për 10 denarë

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

21/02/2022

Nga sot, disa lloje të cigareve, janë shtrenjtuar për 10 denarë.

Nëse doni të bleni një pako të Marlboro Core, Touch, Slim, Touch XL, Chesterfield Original, Blue, Silver, Original100s, Blue100s, Slim, Chesterfield Supreme, Bond, Oriental, Aqua и T.D Blue, do të duhet të paguani 10 denarë më tepër.

Valë shtrenjtimesh të cigareve pati edhe javën e kaluar kur një pjesë e brendeve u shtrenjtuan gjithashtu për 10 denarë.

Shtrenjtimi i cigareve ishte paralajmëruar qysh në muajin e kaluar, edhe pse askush nga prodhuesit dhe importuesit e cigareve në vend, zyrtarisht nuk e konfirmoi informacionin.

TË FUNDIT
5 orë
ZNAM e Dimitrievskit caktoi emrat e ministrave
7 orë
BDI përshëndet dhe mirëpret Vendimin ekzekutiv të Presidentit Bajden për Marrëveshjen e Ohrit dhe të Prespës
9 orë
Sondazhi i fundit i IPSOS: Koalicioni Vlen 7,8%, Fronti 6,9% (Foto)
10 orë
Ahmeti: Të mos përsërisim gabimet e së kaluarës, ky shtet mund të qëndrojë vetëm në mirëkuptimin në mes shqiptarëve dhe maqedonasve
12 orë
Taravari: Maqedonia e Veriut nuk ka alternativë tjetër përveç anëtarësimit në BE

ME TE LEXUARA

7 orë
BDI përshëndet dhe mirëpret Vendimin ekzekutiv të Presidentit Bajden për Marrëveshjen e Ohrit dhe të Prespës
17 orë
Siljanovska Davkova: Rajoni nuk ka nevojë për retorikë të zhveshur të BE-së, por logjikë të qëndrueshme të BE-së, jo për t’bllokuar
13 orë
Sulejmani: Teatri i Tetovës do të hapet gjatë mandatit tim!
5 orë
ZNAM e Dimitrievskit caktoi emrat e ministrave
17 orë
Policia gjen arsenal armësh në shtëpitë e dy qytetarëve në Zubin Potok
13 orë
BFI nuk e njeh vendimin e Gjykatës: Selver Xhemaili është myfti i Tetovës
16 orë
Rohde i reagon ambasadorit Hill: Normalizimi mes Kosovës dhe Serbisë përfshin njohjen reciproke
13 orë
Gjithsej 36 ish-deputetë do të marrin apanazh në 12 muajt e ardhshëm
16 orë
Biden dhe Zelensky nënshkruajnë marrëveshje 10 vjeçare për mbrojtjen

LEXO MË SHUMË

Maksim Dimitrievski

ZNAM e Dimitrievskit caktoi emrat e ministrave

BDI selia

BDI përshëndet dhe mirëpret Vendimin ekzekutiv të Presidentit Bajden për Marrëveshjen e Ohrit dhe të Prespës

fronti evropian vlen

Sondazhi i fundit i IPSOS: Koalicioni Vlen 7,8%, Fronti 6,9% (Foto)

ali ahmeti

Ahmeti: Të mos përsërisim gabimet e së kaluarës, ky shtet mund të qëndrojë vetëm në mirëkuptimin në mes shqiptarëve dhe maqedonasve

IMG_2997

Taravari: Maqedonia e Veriut nuk ka alternativë tjetër përveç anëtarësimit në BE

kurban dashi

Festa e Bajramit, çmimi për kurban nga 200 deri në 2 mijë euro

policia-shqiperi shqiptare

Filloi sezoni turistik, policia shqiptare do jetë me orare shtesë

mickoski hristijan

Paralajmërimi i Mickoskit – Ja nga cili shtet i BE-së, pritet të jetë huamarrja prej 1 miliard eurosh

Kuvendi Parlamenti

Kuvendi me tre nënkryetarë të rinj, Bendevska nuk u betua me emrin kushtetues

INFO

NA NDIQ