Si të mbroheni kur dikush tenton t’ju grabitë me armë? (VIDEO)

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

12/01/2023

Grabitjet me armë në rrugë janë të shpeshta në çdo vend të botës dhe padyshim se nuk janë aspak të kënaqshme

Megjithatë, ndonëse gjëja më e mençur që mund të bëni në raste të tilla është t’i dëgjoni urdhrat e grabitësit dhe t’ia jepni të gjitha gjërat që i keni, nëse jeni një nga personat që marrim vendime të rrezikshme, atëherë mund t’ju pëlqejë ideja të mbroheni në raste të tilla dhe ta sulmoni ju grabitësin.

Se si bëhet kjo, fillimisht duhet të flasim pak për artin e njohur marcial Wing Chun.

Wing Chun është art marcial tradicional i pjesës jugore të Kinës, ndërsa parasheh betejat e afërta, ku stilin më të njohur e ka ‘wushu’-në.

Një art të tillë e ka praktikuar dhe përmirësuar edhe Ip Man, në të cilin janë të bazuar disa filma.

Mjeshtëri Wong është një vloger i njohur i cili ka një kanal në YouTube me miliona shikime, në të cilat tregon se si duhet të mbrohemi apo sulmojmë në raste të caktuara.

Më poshtë e keni një video ku ai tregon hollësisht se çfarë duhet të bëni në rast se dikush tenton t’iu grabitë me armë.

TË FUNDIT
3 ditë
Siljanovska nga Vatikani: Nuk do të takohem me presidentin e Bullgarisë
3 ditë
KSHZ shpalli rezultatet e para nga rivotimet, ja si u votua në njësitë 5 dhe 6
6 ditë
Humbni peshë duke ngrënë dardha
1 javë
Kiara e mbajti 9 muaj në bark, por duket se Luna Mari është kryekëput si babi Luizi! (Foto)
2 javë
Ky është i riu nga Tetova që vdiq sot duke bërë dush (FOTO)

ME TE LEXUARA

No data was found

LEXO MË SHUMË

gordana-siljanovska-1392x899

Siljanovska nga Vatikani: Nuk do të takohem me presidentin e Bullgarisë

KSHZ

KSHZ shpalli rezultatet e para nga rivotimet, ja si u votua në njësitë 5 dhe 6

dardha

Humbni peshë duke ngrënë dardha

Kiara tito

Kiara e mbajti 9 muaj në bark, por duket se Luna Mari është kryekëput si babi Luizi! (Foto)

Polici-a-2-750x430

Ky është i riu nga Tetova që vdiq sot duke bërë dush (FOTO)

kuvendi-i-rm-dasdasd-800x445

Përbërja e re parlamentare do të ketë 30 deputetë shqiptarë

arben taravari

Taravari: Nesër zbulojmë programin e VLEN-it, pika e parë – rruga evropiane

moti nxehti temperatura-termometri

Prilli, muaji sërish me temperatura rekord/ Shkencëtarët paralajmërojnë: Po shkojmë drejt…

Sela bizneset strugane

Sela viziton bizneset strugane (VIDEO)

INFO

NA NDIQ