Simeone: Ndaj Dortmund të luajmë siç po luajmë në La Liga

Picture of INA
INA

16/04/2024

Diego Simeone ka thënë se Atletico Madrid përballë Borussia Dortmund duhet të luajë siç po luan në La Liga.

Dy skuadrat ndeshen këtë javë në Champions League në ndeshjen e dytë çerekfinale të Champions League. Ndeshja e parë në Madrid është fituar nga Atletico me rezultat 2-1.

“Në këto momente nuk ka nevojë të thuhet asgjë. Çdo lojtar që është afër të jetë në mesin e katër më të mirëve në Evropë, nuk ka asnjë nxitje më të madhe. Ne duhet të luajmë siç po bëjmë”, ka thënë Simeone.

Ai ka folur edhe për skuadrën e Borussia Dortmund.

“Ne përballemi me një ekip që është shumë i fortë në shtëpi dhe që do të fillojë me një ritëm të lartë. Duhet të bëjmë si në ndeshjet e fundit në La Liga, ka besim të madh, do të luajmë një ndeshje të mirë. Ata kanë lojtarë shumë të fortë, madje edhe më të rinjtë. Vitin e kaluar patën një sezon të shkëlqyer, pothuajse duke ia hequr kampionatin Bayernit”, ka thënë trajneri argjentinas.

TË FUNDIT
5 orë
“Albania” kënga që do t’i shoqërojë kuqezinjtë në kampionatin Europian “Gjermani 2024”
6 orë
Lorik Cana kundër Europianit me Serbinë
18 orë
Barcelona arrin marrëveshje me trajnerin e ri ende pa e shkarkuar Xavin?
19 orë
Granit Xhaka: Është mëkat që gjërat nuk funksionuan në finale
19 orë
Real Madridi dhe Liverpooli “në luftë” për lojtarin që ka çmim 100 milionë euro

ME TE LEXUARA

18 orë
Barcelona arrin marrëveshje me trajnerin e ri ende pa e shkarkuar Xavin?
6 orë
Lorik Cana kundër Europianit me Serbinë
5 orë
“Albania” kënga që do t’i shoqërojë kuqezinjtë në kampionatin Europian “Gjermani 2024”
19 orë
Atalanta e fiton Ligën e Evropës, ia shkakton humbjen e parë sezonale Leverkusenit
19 orë
Real Madridi dhe Liverpooli “në luftë” për lojtarin që ka çmim 100 milionë euro
19 orë
Granit Xhaka: Është mëkat që gjërat nuk funksionuan në finale

LEXO MË SHUMË

kombetarja kualifikimi

“Albania” kënga që do t’i shoqërojë kuqezinjtë në kampionatin Europian “Gjermani 2024”

Lorik Cana

Lorik Cana kundër Europianit me Serbinë

xavi

Barcelona arrin marrëveshje me trajnerin e ri ende pa e shkarkuar Xavin?

XHAKA GRANIT

Granit Xhaka: Është mëkat që gjërat nuk funksionuan në finale

Anceloti

Real Madridi dhe Liverpooli “në luftë” për lojtarin që ka çmim 100 milionë euro

atalanta

Atalanta e fiton Ligën e Evropës, ia shkakton humbjen e parë sezonale Leverkusenit

Trofeu-768x512

Gjimshiti, shqiptari i parë që fiton Europa Ligën

Screenshot_20240522-185600~2

​Xhaka apo Gjimshiti, sot finalja e Ligës së Evropës

flamuri kuq e zi dhe zvicra

Ethet e Europianit sa vjen e po shtohen, fanelat më kërkuara janë nga Zvicra dhe Shqipëria

INFO

NA NDIQ