Sot mbahet seancë për pyetjet e deputetëve në Kuvendin e RMV-së

Iliria News Agency
Iliria News Agency

28 Mars, 2023

Në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë së Veriut sot duhet të mbahet seanca në të cilën deputetët do të kenë mundësi që kryeministrit dhe kabinetit të tij qeveritar t’i parashtrojnë pyetje.

Pyetjet e deputetëve mbahen zakonisht çdo të enjte të fund-muajit, megjithatë sot do të mbahen me kërkesë të Qeverisë.

Seanca pritet të filloj në ora 11:00, dhe sipas traditës të parët pyetje do të parashtrojnë deputetët e opozitës, megjithatë fillimisht deputetëve do tu kumtohen përgjigjet me shkrim të pyetjeve të mëhershme.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

escobar

Escobar: SHBA-ja është përkrahësja më e madhe e Kosovës, po kërkoj vetëm të dëgjohemi

kasami

Kasami: Nuk isha i ftuar në 21 vjetorin e BDI-së! Ali Ahmeti të largohet nga politika (VIDEO)

fitor jakupi

Fitor Jakupi shpall kandidaturën për degën e BDI në Kumanovë

kfori ushtria turke

Forcat komando turke në veri të Kosovës, Spahiu: Ka impakt të rëndë tek serbët

rusia

Plas lufta civile në Rusi? Meçollari: Ushtria ruse dhe Wagner nuk e duan njëra-tjetrën, ka nisur rebelimi

lajcak escobar kurti

Përfundon takimi, Escobar dhe Lajçak 3 kushte për Kurtin

dash-1

Tentuan ta destabilizojnë Ballkanin, SHBA-ja sanksionon shtatë rusë

Pence Mike Pence

Pence kandidon për zgjedhjet presidenciale 2024 në SHBA

mesi-paris

FOTO/Takimi sekret për Messi-n, i ati i yllit argjentinas bisedë me Presidentin Laporta

INFO

NA NDIQ