Spahiu: Ja çfarë duhet të bëjnë shqiptarët e Maqedonisë me bullgarët

Iliria News Agency
Iliria News Agency

17 Mars, 2023

Profesori dhe analisti, Nexhmedin Spahiu thotë se, Shqiptarët e Maqedonisë duhet të kontribuojnë në përmirësimin e marrëdhënieve Maqedoni-Bullgari e jo në acarimin e këtyre marrëdhënieve.

“Çdo acarim i marrëdhënieve mes maqedonëve e bullgarëve e çon Maqedoninë në kthetrat e Serbisë. Bullgaria e Maqedonia janë dy vendet e para ortodokse që kanë njohur Kosovën (I treti është Mali I Zi dhe I katërti akoma nuk e ka njohur). Çdo shqiptar që acaron marrëdhëniet mes Maqedonisë e Bullgarisë është armik I Kosovës”, theksoi Spahiu. (INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

biljana angelova

Biljana Angellova, rektore e re e Universitetit “Shën Kirili dhe Metodi”

visar ganiu

Ganiu: Bulevardi “Cvetan Dimov” në Çair po bëhet realitet

bekteshi

“Haraçina nuk është në hënë”, Bekteshi i kërkon Spasovskit ta kryej punën!

Jeff_Hovenier

Hovenier: Kriza në veri të Kosovës ishte e panevojshme dhe dëmtoi marrëdhëniet e saj më SHBA-në

Feta Alimi lirohet

BESA: Sot pas gjashtë viteve lirohet nga burgu Abdylfeta Alimi

kasami alsat

Kasami: 20 %, kusht për ndryshimet kushtetuese

grubi balluku

Grubi – Balluku: Jetësimi i Korridorit 8, arritje e madhe për mbarë rajonin

danela-arsovska2

Arsovska: Nëse nuk do të ishte hakuar sistemi financiar, do të ishin paguar transaksionet tona

veriu kosoves leposaviq

LIVE: NATO-ja dislokon forca shtesë në Kosovë – kjo është lëvizja e fundit nga Lista Serbe!

INFO

NA NDIQ