Spasovski: Komunikimi me qytetarët është më i rëndësishëm

INA
INA

26 Maj, 2023

Komunikimi i drejtpërdrejtë me qytetarët, për çdo çështje, për çështje sigurie, është shumë i rëndësishëm. Ideja është që në ditë të caktuara të zhvendoset Kabineti, në vend të Shkupit një ditë do të jetë në Kumanovë, Strumicë, Ohër, Manastir, në ndonjë qytet tjetër, njoftoi ministri i Punëve të Brendshme Oliver Spasovski në “Fejsbuk”.

Ai bëri të ditur se qytetarët do të kenë mundësi në telefon ose në email adresë të caktojnë një takim dhe të takohen me të, drejtorin, zëvendësdrejtorin, shefat, për nevojat që kanë.

“Mund të dëshmojmë të gjithë së bashku, mediat, unë si ministër dhe ekipi im, çfarë do të thotë mbyllja e një institucioni dhe çfarë do të thotë hapja e një institucioni. Kemi kaluar një periudhë të tranzicionit dhe jemi thellësisht të bindur se komunikimi me qytetarët është shumë i rëndësishëm për të forcuar besimin, që të gjithë të ndihen si pjesë e sigurisë”, shton Spasovski në njoftim.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_2044

E fejuan kur ishte vetëm 4 vjet, historia e pabesueshme e gruas: 18 vjet jam martu, ai i ka pas 15, fëmijë u kanë

IMG_2041

Haziri me akuza: Qeveria Kurti shkaktoi krizën e 7-të me Veriun gjatë mandatit të saj

IMG_2043

Shea: Veriu çështje e brendshme e Kosovës, punoni me BE-në e SHBA-në dhe mos e humbni besimin

mesi-argentina

Gazetari argjentinas zbulon të ardhmen e Messit

kurti vucic

Kurti thotë se dhunën në veri e shkaktuan grupet fashiste, pjesë e listës së pagave të Serbisë

kurti kfor

Komandanti i KFOR-it: Albin Kurti ka bërë veprime të njëanshme

cigare-750x430

Shqipëria, e fundit në rajon për kultivimin e duhanit

vucic

Mediat kroate: Vuçiq me video-adresim gati si Millosheviqi në vitin 2000

policia-itali

Sherr mes bandave në Itali, plagosen 3 shqiptarë

INFO

NA NDIQ