Specialistët privatë vazhdojnë me grevën, thonë se kanë presione nga klinikat dhe kolegët më të vjetër

Picture of INA
INA

18/04/2024

Vazhdon greva e mjekëve privatë specialistë. Në ditën e sotme të katërt të grevës së përgjithshme, u shpreh dënimi për presionet me të cilat përballen nga klinikat dhe kolegët më të vjetër specialistë.

Hristina Ilioska Çeslaroska, specialiste interne në vitin e tretë, tha se dëshiron t’i inkurajojë të gjithë kolegët specialistë privatë, që të mos i nënshtrohen presioneve të klinikave dhe të ngulmojnë në këtë luftë të tyre.

“Duke qenë se Ministria e Shëndetësisë dhe Ministria nuk po i dëgjojnë kërkesat tona, dmth kanë folur vetëm për kërkesën e tretë të fundit për zgjidhjen e statusit tonë, ne jemi të vetëdijshëm dhe e dimë se është një proces i gjatë dhe statusi ynë nuk do të zgjidhet. vendosi lehtësisht dhe shpejt”, shtoi Ilioska Çeslaroska

Ajo ka sqaruar se për këtë arsye kanë kërkuar që të plotësohen menjëherë dy kërkesat e para, rritja e pagesës mujore dhe vendosja e sigurimit shëndetësor. Njëkohësisht ajo theksoi se meqenëse nuk u zgjidhën ato dy kërkesa, të cilat kërkuan të zgjidhen urgjentisht, ata do të kishin vazhduar me grevën e tyre.

TË FUNDIT
1 orë
VLEN: BDI si LEVICA, së bashku nuk përkrahën zgjedhjen e Afrim Gashit për kryetar të Kuvendit
2 orë
Ahmeti nesër para mediave, çfarë do përcjell kreu i BDI-së?
3 orë
Konjufca uron Gashin: Do të jetë shumë kënaqësi të punojmë së bashku
3 orë
Sulmohet kryetari i komunës së Shuto Orizares
3 orë
Qoku: Në Parlament do jetë i përfaqësuar programi i Vetëvendosjes

ME TE LEXUARA

1 ditë
KSHZ ende në seancë pas ankesës së Frontit Evropian
7 orë
Marrëveshja mes VLEN dhe VMRO-DPMNE-së për zëvendësministra dhe drejtoritë drejt fundit
1 ditë
KSHZ refuzon ankesën e Frontit Europian për rivotimin në Llërcë
3 orë
Sulmohet kryetari i komunës së Shuto Orizares
1 ditë
Banorët e Kumanovës ende pa ujë të pijshëm, presin rezultatet e analizave
9 orë
QMK: Në Manastir janë zbuluar 1408 pushkë nga luftërat ballkanike
1 ditë
VLEN dhe VMRO takohen për ndarjen e drejtorive
7 orë
Apasiev: Nuk mbështesim kandidatin shqiptar për kryetar të Kuvendit
1 ditë
Për një vit, kostoja e jetesës në RMV është rritur për 200 euro

LEXO MË SHUMË

IMG_2507

VLEN: BDI si LEVICA, së bashku nuk përkrahën zgjedhjen e Afrim Gashit për kryetar të Kuvendit

Fronti evropian ali ahmeti

Ahmeti nesër para mediave, çfarë do përcjell kreu i BDI-së?

konjufca

Konjufca uron Gashin: Do të jetë shumë kënaqësi të punojmë së bashku

Kurto dudush

Sulmohet kryetari i komunës së Shuto Orizares

bekim qoku kuvend

Qoku: Në Parlament do jetë i përfaqësuar programi i Vetëvendosjes

vlen kuvend qoku kasami gashi taravari mexhiti

Zgjedhja e Gashit për kryeparlamentar, Taravari përcjell një porosi

Afrim Gashi

Kush është Afrim Gashi-kryeparlamentari i ri i Maqedonisë së Veriut

Afrim Gashi

Afrim Gashi u zgjodh kryetar i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut

bdi kuvend

Deputetët e “Frontit Evropian” braktisën Kuvendin pas verifikimit të mandateve

INFO

NA NDIQ