Tentuan të merrnin kredi të shpejta me një letërnjoftim të huaj, kapen shkupjanët

Iliria News Agency
Iliria News Agency

1 Mars, 2023

MPB ka parashtruar kallëzim penal ndaj personave Xh.L. (29) nga Shkupi dhe F.B. (25), gjithashtu nga Shkupi, pasi të njëjtit dyshohet se kanë keqpërdorur një letërnjoftim të humbur, për të marrë kredi të shpejta.

“Të raportuarit kanë gjetur një letërnjoftim të humbur të një personi nga Shkupi dhe gjatë muajit nëntor 2022 me letërnjoftim të gjetur, duke pretenduar rrejshëm se është personi me të dhënat nga letërnjoftimi, në dy degë të ndryshme të kompanive financiare, në dy raste, secili veçmas, u përpoqën të merrnin kredi të shpejtë dhe në këtë mënyrë u përpoqën të mashtronin nëpunësin administrativ për t’u dhënë kredi të shpejtë”, thonë nga MPB.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Polici-a-2-750x430

Punëtori nga Shqipërie humb jetën gjatë punës në një objekt ndërtimi në Çair

nexhmedin-spahiu

Spahiu: Nëse Serbia e pushton Veriun nuk ka më ujë e as rrymë për Kosovën

fatmir mexhiti

Ministri Mexhiti mori mbështetjen e kryeministrit për heqjen e drejtorëve ekonomikë

zvicer vevey policia vrasje

Zvicër, vritet nëna e katër fëmijëve në banesën e saj

Erdogan Kilicdaroglu

Turqia zgjedh mes Erdoganit dhe Kilicdaroglut – gjithçka që duhet të dini për zgjedhjet presidenciale

1_edward-joseph-487x365

Joseph: Problemet në veri të Kosovës i zgjidhin katër shtete të NATO-s

tina turner ervin

Tina Turner ka lënë pasuri 250 milionë euro, ja kush e trashëgon?

messi-ronaldo

Messi parakalon Ronaldon dhe shkruan historinë!

ritchie-torres

Kongresmeni Torres del kundra Blinken për Kosovën: “Zhgënjyese që Sekretari Blinken sulmoi publikisht një aleat të Amerikës”

INFO

NA NDIQ