Thaçi: Mund të jem simbolik e shkëlqyer për gjeneratat e reja

Iliria News Agency
Iliria News Agency

21/02/2022

I pyetur se çfarë mund ti ofroj skenës politike, Menduh Thaçi në Klan Debat u shpreh se përvoja por edhe rezistenca ndër vite në skenë e bënë atë të shërbej si model për gjeneratat e reja.

“Unë mund të shumë nga përvoja e jashtëzakonshme, i njoh fenomenet politike, kam kaluar 2/3 lufta si negociator, ndërsa në anën tjetër mund të jem një simbolik e shkëlqyer për gjeneratat e reja sepse ja vlen. Unë po i afrohem viteve të 60-ta por jam simobil i rezistencës së një njeriu që skanë lënë gjë pa i bërë duke filluar nga shpifjet e deri te atentantet”, u shpreh Menduh Thaçi, kryetar i PDSH-së.

Duke komentuar Qeverinë e re, Thaçi ka folur edhe për ndarjen e kulaçit qeveriar. Sipas tij Alternativa nuk ka marrë asgjë të rëndësishme pasi ka një parti të dobët.

“Çështja e postove është pak për ti mashtruar disa njerëz, 5/6. Postet janë të rëndësishme janë kur e ke partinë e fuqishme dhe ku partia jote merr pjesë në vendimarrje të fuqishme, ndrësa Alterntaiva nuk ka parti të fuiqshme dhe sado që të ketë drejtori të forta ato varen nga partenrët e mëdhnjë të koalcionit siç janë LSDM dhe BDI”, tha Menduh Thaçi.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Meliza Haradinaj

Ish-ministrja e Kosovës: Roli i Shqipërisë nuk ka qenë dobiprurës këto kohë për ne

Bujar Osmani

Bujar Osmani ‘thumbon’ Albin Kurtin: Kush prish marrëdhëniet me SHBA-të, i bën dëmin më të madh shqiptarëve

Presheva lugine

Kërkohet hapja e degës së gjuhës shqipe në Preshevë, dorëzohet shkresa në Universitetin e Beogradit

merko ramiz

Akuzë për Merkon i cili bleu “Audi” luksoze 67.000 euro derisa Komuna e Strugës e kishte llogarinë e bllokuar

KRESHNIK-SPAHIU

Spahiu: Është koha që Shqipëria dhe Kosova të armatosen fuqishëm ushtarakisht

punetor ndertimi

Maqedonia e Veriut ka 9 518 vende të lira të punës

naser zyberi

Ziberi: MPB të punojë me më shumë efikasitet në nxjerrjen e dokumenteve personale

Kuvendi Parlamenti maqedonise

Propozim-vendimi për rroga më të ulëta të funksionarëve dhe deputetëve u mbështet nga Komisioni kuvendor për zgjedhje dhe emërime

gazi-baba

Komuna e Gazi Babës në Shkup ende nuk po zbaton gjuhën shqipe

INFO

NA NDIQ