“TVSH-ja ime” e adaptuar me limitin më të lartë, ja çfarë duhet të bëni

Iliria News Agency
Iliria News Agency

24 Mars, 2023

Drejtoria e të ardhurave publike bën me dije se aplikacioni “TVSH-ja ime” është përshtatur në përputhje me ndryshimet dhe plotësimet e Ligjit për kthimin e një pjese të tatimit mbi vlerën e shtuar për personat fizik të publikuar në Gazetën Zyrtare të RMV-së nr. 23 mars 2023.

“Kjo do të thotë që të gjithë përdoruesit e aplikacionit “TVSH-ja ime” do të duhet të shkarkojnë versionin e ri të aplikacionit nga Playstore, Appstore dhe Appgaleria Huawei. Ndryshimet janë tashmë të dukshme në aplikacionin MyDDV në versionin 2.1.6. Pagesat me rritje maksimale prej 2.100 denarë për përdorues për llogaritë e skanuara fiskale në tremujorin e parë të këtij viti do të realizohen në muajin maj”, njofton DAP.

Aktualisht aplikacionin “TVSH-ja ime” e përdorin 523 673 qytetarë dhe numri i përdoruesve të rinj po rritet çdo ditë. Nga fillimi i masës e deri më sot qytetarëve u janë kthyer afër 6 miliardë denarë.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

serbet smigic sulm veri polici zvecan kfor

Priten tensione në Bosnjë dhe Mal të Zi/ alarmon profesori, doli në shesh skenari i Vuçiqit!

vucic

“Vuçiq ik”, pamje nga protesta masive në Beograd kundër regjimit

sali-berisha

Berisha: Përse prej tre ditësh Rama i përvishet Albin Kurtit!

arjanit-hoxha2

Hoxha akzon Mickoskin për diskurs shqiptarofob

tabanoc

Makina me targa serbe përfshihet nga flakët në Tabanoc

mexhiti-grupi-zjarrit

Edhe fraksioni i BDI-së festë paralele për 21 vjetorin

Screenshot_2023-06-03-18-00-33-680-edit_com.android.chrome

Sveçla: Përpjekjet për destabilizimin e Kosovës nuk kalojnë, Serbia e Rusia nuk kalojnë

Rama-kurti

Rama falënderon BE-në që po i bën presion Kosovës për zgjidhjen e situatës në veri

IMG_1833

Doli i veshur me bluzë të NATO-s, Gashi reagon ndaj Haradinajt – e kritikon ashpër në këtë pjesë

INFO

NA NDIQ