VIDEO/ Myrto Uzuni shënon golin e 10-të në La Liga, e feston me “shqiponjë”

Picture of INA
INA

15/04/2024

Myrto Uzuni bëhet sërish protagonist në La Liga, duke kaluar Granadën në avantazh përballë Alavesit.

 

Në minutën e 9-të, sulmuesi i kombëtares shqiptare ekzekutoi saktë një penallti duke gjetur golin e dhjetë në kampionatin spanjoll.

Avantazh i rëndësishëm për Granadën, që shpreson të t’i japë fund ecurisë negative prej pesë humbjesh radhazi.

 

Skuadra andaluziane renditet e parafundit, duke qenë shumë pikë larg zonës së shpëtimit.

TË FUNDIT
4 orë
“Albania” kënga që do t’i shoqërojë kuqezinjtë në kampionatin Europian “Gjermani 2024”
6 orë
Lorik Cana kundër Europianit me Serbinë
18 orë
Barcelona arrin marrëveshje me trajnerin e ri ende pa e shkarkuar Xavin?
18 orë
Granit Xhaka: Është mëkat që gjërat nuk funksionuan në finale
18 orë
Real Madridi dhe Liverpooli “në luftë” për lojtarin që ka çmim 100 milionë euro

ME TE LEXUARA

18 orë
Real Madridi dhe Liverpooli “në luftë” për lojtarin që ka çmim 100 milionë euro
18 orë
Granit Xhaka: Është mëkat që gjërat nuk funksionuan në finale
18 orë
Barcelona arrin marrëveshje me trajnerin e ri ende pa e shkarkuar Xavin?
6 orë
Lorik Cana kundër Europianit me Serbinë
4 orë
“Albania” kënga që do t’i shoqërojë kuqezinjtë në kampionatin Europian “Gjermani 2024”

LEXO MË SHUMË

kombetarja kualifikimi

“Albania” kënga që do t’i shoqërojë kuqezinjtë në kampionatin Europian “Gjermani 2024”

Lorik Cana

Lorik Cana kundër Europianit me Serbinë

xavi

Barcelona arrin marrëveshje me trajnerin e ri ende pa e shkarkuar Xavin?

XHAKA GRANIT

Granit Xhaka: Është mëkat që gjërat nuk funksionuan në finale

Anceloti

Real Madridi dhe Liverpooli “në luftë” për lojtarin që ka çmim 100 milionë euro

atalanta

Atalanta e fiton Ligën e Evropës, ia shkakton humbjen e parë sezonale Leverkusenit

Trofeu-768x512

Gjimshiti, shqiptari i parë që fiton Europa Ligën

Screenshot_20240522-185600~2

​Xhaka apo Gjimshiti, sot finalja e Ligës së Evropës

flamuri kuq e zi dhe zvicra

Ethet e Europianit sa vjen e po shtohen, fanelat më kërkuara janë nga Zvicra dhe Shqipëria

INFO

NA NDIQ