Tubim madhështor në Vjenë kushtuar Çlirimit të Kosovës, i pranishëm edhe djali i komandantit Adem Jashari

Picture of INA
INA

07/06/2023

Në Vjenë të Austrisë, të premten, më 9 qershor do të mbahet tubim manifestiv kushtuar Lidhjes së Prizrenit dhe Çlirimit të Kosovës.

Në këtë manifestim do të marrë pjesë djali i komandantit legjendar Adem Jashari, Lulzim Jashari, përfaqësuesi i të burgosurve politik Fatmir Limani, gjenerali Kudusi Lame, si dhe kryetari i OVL – UÇK Besim Hoda.

Në manifestim do të ketë edhe performim artistik nga këngëtarja e mirënjohur Violetë Kukaj.

Manifestimi mbahet më 9 qershor, E Premte, ora 20:00, në Anton Böck – Gasse 20, 1210 Vienë.

TË FUNDIT
6 orë
Cana kundër, por Duka nuk heq dorë për organizimin e “Euro 2027” me Serbinë për moshat U21
6 orë
Arben Taravari: Ta mbështesim fuqishëm Muharrem Salihun për eurodeputet
7 orë
Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë mbështet kandidaturën e Marco Salihut për Parlamentin Evropian
8 orë
Kurti me kandidatët e PVD-së nga Lugina e Preshevës në Prishtinë: Të dielën votoni për ndryshimin!
8 orë
Mediat serbe propagandë shtrembëruese për pikat turistike shqiptare, duke i quajtur si serbe (FOTO)

ME TE LEXUARA

22 orë
Paradite mot me diell, pasdite shi i rrëmbyeshëm lokal dhe bubullima
13 orë
Nga sot vijon të rrjedhë afati dhjetëditor për formimin e Qeverisë
19 orë
Arrestohet kërçovari që kishte ikur nga burgu i Idrizovës
7 orë
Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë mbështet kandidaturën e Marco Salihut për Parlamentin Evropian
16 orë
Meta uron Gashin, kryeparlamentarin e ri të Maqedonisë së Veriut
22 orë
Kroacia mund ta marrë përsipër ngritjen e padisë kundër Serbisë për gjenocid në Kosovë?
12 orë
Trump “godet” Putinin, thotë se do ta bombardonte Rusinë!
19 orë
Ahmeti sot do ti shpalos hapat e ardhshëm të Frontit Evropian
6 orë
Arben Taravari: Ta mbështesim fuqishëm Muharrem Salihun për eurodeputet

LEXO MË SHUMË

IMG_2557

Cana kundër, por Duka nuk heq dorë për organizimin e “Euro 2027” me Serbinë për moshat U21

IMG_2555

Arben Taravari: Ta mbështesim fuqishëm Muharrem Salihun për eurodeputet

Muharrem Salihu

Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë mbështet kandidaturën e Marco Salihut për Parlamentin Evropian

albin kurti prishtine

Kurti me kandidatët e PVD-së nga Lugina e Preshevës në Prishtinë: Të dielën votoni për ndryshimin!

shkodra

Mediat serbe propagandë shtrembëruese për pikat turistike shqiptare, duke i quajtur si serbe (FOTO)

dejvid daviv gir geer

Geer: Qeveria e re ta vazhdojë rrugën europiane të vendit

IMG_2550

Visar Ademi: Për fat të keq në 20 vitet e kaluara politikanët shqiptarë më tepër kanë shikuar llogaritë e tyre bankare se sa të drejtat tona

Ministria-e-Drejtesise_1-780x470-1

Ministria e Drejtësisë: Dënojmë gjuhën denigruese të VMRO-së ndaj institucioneve shtetërore

qeveria-750x430

Qeveria e re do të shtohet me ministri të reja

INFO

NA NDIQ