Mexhiti: Ali Ahmeti si në Kore të Veriut

Picture of INA
INA

18/04/2024

Izet Mexhiti

Në stilin e diktatorëve komunistë, në një mbledhim që më dukej sikur po ndodhte në Rusi, Kinë apo Kore të veriut, Ali Ahmeti me shokë paska dalë me talljen e rradhës për shqiptarët!

Kur pushteti të duket pronë personale, e postet mendon se ti ka lanë në trashëgimi baba, atëhere i lejon vetes të tallesh me zgjedhje, poste e emërime.

Por BDI, edhe kur improvizon, mendja i rrin vetëm te postet!

Sa më afër vjen dita e zgjedhjeve, aq më shumë dalldiset fronti sicilian dhe i jep kosës. Arroganca e bdistave filloi tu i dhanë kosës se do mbërrijnë 20 deputetë, mle pastaj shkuan deri në 25! Sot dalldisja i çoi në kosa në120 deputet dhe u rahatuan.
E tash shtrohet pyetja, si i përdor këta 120 deputetë?
Për të votuar ligjin e UÇK? – Jo
Për të larguar 20%shin? – Jo

Natyrisht, 120 deputetë unanimisht u mblodhën ti ndajnë disa poste njëri tjetrit. Punë tjera përveç posteve as ndër mend s’e kanë pasë të bëjnë.
A solli ndonjë vendim te hajrit Talati sot si kryeministër?

Kur politika kthehet në estradë e pushtetarët humbin kontaktin me realitetin, edhe parlamenti bëhet cirkus çfarë e pamë sot!

P.s. Ta shikojmë stenogramin mos e kanë kaluar ligjin për të licencuar kazinot e Artanit, sepse vetëm një parlament i tillë mund të miratojë një ligj të tillë.
Ndryshimi po vjen. Ia VLEN.

TË FUNDIT
51 minuta
VMRO: Për 13 ditë nuk punojnë sallat e operimit në kirurgji
2 orë
ISHP: Epidemi e SIDA-s tek një grup i caktuar i popullsisë në vend
2 orë
Shpërthen zjarr në kazermën “Gjorçe Petrov” në Shkup
2 orë
Sot fillon seanca për zgjedhjen kryetarit të ri të Gjykatës Kushtetuese në RMV
3 orë
Deputetja e LSDM-së dorëzon ankesë kundër Afrim Gashit: Betimin e lexoi fillimisht në gjuhën shqipe

ME TE LEXUARA

1 ditë
Deputetës së LSDM-së i pengon se pse Gashi deklaratën solemne fillimisht e lexoi në gjuhën shqipe
12 orë
Arben Taravari: Ta mbështesim fuqishëm Muharrem Salihun për eurodeputet
23 orë
Lloga: Dhuna e numrave nga komuniteti shumicë në Maqedoninë e Veriut ka dhuruar vetëm pasoja për shqiptarët
2 orë
ISHP: Epidemi e SIDA-s tek një grup i caktuar i popullsisë në vend
20 orë
Mickoski i përgjigjet Ahmetit: Mos bëjë si fëmijë i lazdruar
1 ditë
Paradite mot me diell, pasdite shi i rrëmbyeshëm lokal dhe bubullima
5 orë
Mexhiti: Unë dhe Taravari besoj që do të jemi në ekzekutiv, liderët kësaj radhe nuk do të rrijnë në Reçicë
23 orë
Fronti Europian në opozitë? Shaqiri: 130 mijë votues do ta mbrojnë të drejtën e tyre në çdo mënyrë, në çdo formë! Presim dorëzimin e mandatit

LEXO MË SHUMË

Klinika-Shkup

VMRO: Për 13 ditë nuk punojnë sallat e operimit në kirurgji

hiv sida

ISHP: Epidemi e SIDA-s tek një grup i caktuar i popullsisë në vend

zjarrfikes

Shpërthen zjarr në kazermën “Gjorçe Petrov” në Shkup

Prokuroria

Sot fillon seanca për zgjedhjen kryetarit të ri të Gjykatës Kushtetuese në RMV

Bisera Kostadinovska Stojçevska

Deputetja e LSDM-së dorëzon ankesë kundër Afrim Gashit: Betimin e lexoi fillimisht në gjuhën shqipe

visar-ademiu-600x360

Visar Ademi: Mickoskin nuk e shoh si kozmopolit, shqiptarët nuk i përfshiu te financat, mbrojtja dhe punët e jashtme

dejvid daviv gir geer

Gir: Jemi të gatshëm të punojmë me qeverinë e re dhe me të gjithë ata që mbështesin reformat

gjykata administrative

Gjykata Administrative nuk pranoi padinë e Frontit Evropian për rivotim në Llërcë

posta-780x439-1

Agjencia e postave do ta prezantojë gjendjen e tregut postar në RMV

INFO

NA NDIQ