VMRO-ja kushtëzon takimin Mickoski-Kovaçevski

Iliria News Agency
Iliria News Agency

13/01/2022

VMRO-DPMNE-ja ka disa kushte me të cilat do të pranonte një takim të kreut të saj Hristijan Mickoski me kryeministrin e ardhshëm Dimitar Kovaçevski.

“Nëse ka një ftesë të tillë për takim, ajo do të pranohet me kusht që të diskutohet për zgjedhjet e parakohshme parlamentare si e vetmja zgjidhje e qëndrueshme dhe e përgjegjshme për qytetarët, përmbajtja e përgjigjeve të kërkesave 5 plus 1 të Bullgarisë. qëndrime dhe pika të ndryshme në të cilat do të përfshihej një bisedë për temën e luftimit të krimit dhe korrupsionit.” – thonë nga VMRO-DPMNE.

Kovaçevski një ditë më parë, për Tv Telma, kishte thënë se ndër gjërat e para pasi të votohet qeveria e re do të jetë takimi me kreun e opozitës Mickoski./Alsat

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

punetor ndertimi

Maqedonia e Veriut ka 9 518 vende të lira të punës

naser zyberi

Ziberi: MPB të punojë me më shumë efikasitet në nxjerrjen e dokumenteve personale

Kuvendi Parlamenti maqedonise

Propozim-vendimi për rroga më të ulëta të funksionarëve dhe deputetëve u mbështet nga Komisioni kuvendor për zgjedhje dhe emërime

gazi-baba

Komuna e Gazi Babës në Shkup ende nuk po zbaton gjuhën shqipe

palevski vanja

Avramovska-Madiq: Palevski do të ekstradohet menjëherë pas kompletimit të dokumenteve administrative

azerbejxhan

Hiqen vizat mes Shqipërisë dhe Azerbajxhanit

Aksidenti-600x360

19-vjeçari përplas me makinë një këmbësor në Çair, të lënduar edhe dy të mitur në makinë

xhaferi-1-750x430

Xhaferi: Korridori 8 do të ndërtohet deri në vitin 2027

matura-shteterore-provimi

Matura shtetërore në RMV do të bëhet në salla sportive për të parandaluar kopjimin

INFO

NA NDIQ