Vuçiq paralajmëron popullin serb për “ditë të vështira”

ina-online
ina-online

27/03/2024

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, përmes një postimi në Facebook, ka bërë atë që di të bëjë më së miri; viktimizimi, duke paralajmëruar se “Serbinë e presin ditë të vështira”.

Madje, Vuçiq tha se “s’e ka aspak të lehtë” ta thotë atë që ka marrë vesh në 48 orët e fundit.

Presidenti serb pretendoi për një “kërcënim të drejtpërdrejt të interesave të Serbisë”.

“Serbinë e presin ditë të vështira. Në këtë moment nuk është e lehtë të thuhet se çfarë lajmesh kemi marrë në 48 orët e fundit… Ato kërcënojnë drejtpërdrejt interesat tona jetike kombëtare. Në ditët në vijim, do ta informoj popullin e Serbisë me të gjitha sfidat që i presin. Por ne po luftojmë. Serbia fiton.” – tha ai.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

ragmi mu

Mustafa konfirmon se ka marrë drejtimin e Preshevës, Arifin e quan shpifës

James O’Brien Xhejms O Brajan

O’Brien: Kam punuar si i ri në hetimin e krimeve të luftës në Srebrenicë, duhet të përballemi me të vërtetën

Drashkoviq-696x383

Drashkoviq: Me gënjeshtra, shteti serb nxiti urrejtje dhe histeri anti-shqiptare

republika serpska

Republika Sërpska miraton raport që e mohon genocidin në Srebrenicë

NATO

NATO, shtim forcash në dy vatra të nxehta ballkanike

Serbia mohon gjithçka, i paraqet si normale vonesat në kufi: I kemi forcuar kontrollet për të gjithë udhëtarët, po bëjnë panikë

ermina-lekaj

Shqiptarët mbeten pa deputet në Kroaci, Ermina Lekaj Prljaskaj nuk siguroi votat e duhura

eu-be-rusi ndikimi rus ballkan

Sondazhi i IRI-t: Shumica në Ballkan janë për në BE dhe kundër Rusisë, serbët s’duan BE dhe pro Rusisë

andrej plenkoviq hdz

HDZ fitoi zgjedhjet parlamentare në Kroaci

INFO

NA NDIQ