Xhaferri: Duhej të shkarkohej Grubi me të tij, dhe jo ata që po na përkrahin (VIDEO)

Iliria News Agency
Iliria News Agency

8 Mars, 2023

Nga bastioni i BDI-së në Malësinë e Tetovës, në Sellcë, në takim me banorët Musa Xhaferi kundërshtoi ashpër vendimin për shkarkimin e zyrtarëve të cilët mbështesin “grupin e zjarrit”.

Xhaferi tha se ata të cilët duhej të shkarkoheshin ishin zyrtarët me në krye Artan Grubin të cilët kanë realizuar vetëm 2% nga premtimet e dhëna dhe jo ata të cilët kërkojnë llogari dhe punë nga ministrat, përcjell Alsat.

“Fatkeqësisht, kjo nuk është rruga e duhur për ti zgjidhur problemet e brendshme. Fatkeqësisht po ndëshkohen ata të cilët marrin pjesë në këto aktivitete politike dhe i largojnë nga postet. Do ishte normale që llogari tu kërkojnë atyre për mungesë të punës dhe efikasitetit të çdo funksionari dhe të kërkojnë ndërrimin e tyre por këto bëhen me një lloj dekreti”, theksoi Xhaferi./ Më tepër në Alsat

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Rama-kurti

Pse po e sulmon Kurtin, ja si përgjigjet Edi Rama?

Grubi - Meyer (1)

Grubi: Ne jemi gati për çdo vendim

IMG_2150

Feta Alimi: Dyert e Kuvendit nuk u hapën me çelësa

F2023E9C-BDF9-48A9-BDEF-CA752D06DB90

MASH dhe OSBE-ja ndanë grante për shkollat

Jeton-Shaqiri

Shaqiri: Disponojmë me 720 asistentë arsimorë, nëse ka nevojë, numri do të rritet

lajcak escobar kurti

Pesë kushtet e Kosovës për Serbinë për dalje nga kriza

polici

Arrestohet një person nga Zhelina

hristijan mickovski

Mickoski: Përfundimisht ta çlirojmë Maqedoninë nga BDI

librat-780x439

Përfundon viti shkollor – gabimet e teksteve shkollore mbetën të njejta!

INFO

NA NDIQ