Xhaferri: Duhej të shkarkohej Grubi me të tij, dhe jo ata që po na përkrahin (VIDEO)

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

08/03/2023

Nga bastioni i BDI-së në Malësinë e Tetovës, në Sellcë, në takim me banorët Musa Xhaferi kundërshtoi ashpër vendimin për shkarkimin e zyrtarëve të cilët mbështesin “grupin e zjarrit”.

Xhaferi tha se ata të cilët duhej të shkarkoheshin ishin zyrtarët me në krye Artan Grubin të cilët kanë realizuar vetëm 2% nga premtimet e dhëna dhe jo ata të cilët kërkojnë llogari dhe punë nga ministrat, përcjell Alsat.

“Fatkeqësisht, kjo nuk është rruga e duhur për ti zgjidhur problemet e brendshme. Fatkeqësisht po ndëshkohen ata të cilët marrin pjesë në këto aktivitete politike dhe i largojnë nga postet. Do ishte normale që llogari tu kërkojnë atyre për mungesë të punës dhe efikasitetit të çdo funksionari dhe të kërkojnë ndërrimin e tyre por këto bëhen me një lloj dekreti”, theksoi Xhaferi./ Më tepër në Alsat

TË FUNDIT
16 minuta
Rrufeja godet aeroplanin Cyrih-Shkup
23 minuta
Analisti kosovar i'a përplas në fytyrë Haradinajt: Edhe baballarët e gjyshërit tanë sikur Kurti ishin në burgjet serbe, a me thënë të gjithë janë rekrutu?!
29 minuta
28 baza ushtarake e 20 të xhandarmërisë serbe, jo shumë larg kufirit me Kosovën, ja kush alarmon
31 minuta
Serbia ka blerë vota për të votuar kundër Rezolutës për Srebrenicës
1 orë
LSDM më 30 qershor do të zgjedh kryetarin e ri

ME TE LEXUARA

5 orë
Bekim Sali do të udhëheq me Alternativën
12 orë
Qeveria e ardhme pritet të jetë më stabile që ka pasur ndonjëherë vendi!
31 minuta
Serbia ka blerë vota për të votuar kundër Rezolutës për Srebrenicës
10 orë
Si nisi sherri që përfundoi me vrasje mbrëmë të rruga e Plastikave? – Ende s’janë kapur autorët
5 orë
VMRO kërkon përgjegjësi për sallat kirurgjike, thotë se ministri Demiri nuk e ka idenë se çfarë po ndodh
12 orë
Banorët e Kumanovës ende pa ujë të pijshëm, presin rezultatet e analizave

LEXO MË SHUMË

mjegull-aeroport aeroplan avion

Rrufeja godet aeroplanin Cyrih-Shkup

raci haradinaj

Analisti kosovar i’a përplas në fytyrë Haradinajt: Edhe baballarët e gjyshërit tanë sikur Kurti ishin në burgjet serbe, a me thënë të gjithë janë rekrutu?!

kufiri ushtria serbe

28 baza ushtarake e 20 të xhandarmërisë serbe, jo shumë larg kufirit me Kosovën, ja kush alarmon

vucic okb

Serbia ka blerë vota për të votuar kundër Rezolutës për Srebrenicës

LSDM SDSM

LSDM më 30 qershor do të zgjedh kryetarin e ri

zeqirija ibrahimi zeka

Ibrahimi: BDI të shkojë në opozitë, të mendojë dhe të reflektojë

hisen berisha

Deputeti Hisen Berisha prish aleancat serbo-arabe dhe rikthen Kosovën në qendër të vëmendjes

lsdm koalicioni

Seancë e Bordit Ekzekutiv të LSDM-së për zgjedhjet e parakohshme brenda partisë për kryesinë e re

Gordana Siljanovska Davkova

Siljanovska: E respektoj Marrëveshjen e Prespës, deklaratën e kam nënshkruar me emrin aktual kushtetues

INFO

NA NDIQ