Zgjedhje të parakohshme sa më parë, kërkon Mickoski

Iliria News Agency
Iliria News Agency

16 Shkurt, 2022

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski sot sërish përsëriti se partia që përfaqëson ai kërkon zgjedhje të parakohshme parlamentare.

“Është përgjegjësi sa më parë të ketë zgjedhje të parakohshme pasi shteti po mbytet në krizë ekonomike dhe nga pandemia me KOVID, njerëzit po e humbin jetën, kriza energjetike është duke trokitur në derë, arsimi është katastrofal, ndërsa deficiti buxhetor për vetëm 40 ditë është më shumë se 11,2 miliardë denarë”, tha kreu i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski.

Mickoski tha se vendi nuk regjistron progres në asnjë sferë.

“Nuk mund ta ndaj asnjë parametër që na çon në drejtim të drejtë. Prandaj, është e përgjegjshme të kemi zgjedhje të parakohshme dhe do ta përsëris këtë se derisa politikanët në Qeveri nuk vetëdijesohen dhe nuk dalin që të shohim si është besimi i popullit”, theksoi Mickoski pas vizitës në Gjorçe Petrov.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_1743

Sevillia fiton Europa League, Roma e Mourinhos bie pas penalltive

IMG_1737

Fushatë me fotomontazhe ndaj gazetarëve Buzhala, Kabashi dhe Hamidi, reagon AGK

IMG_1736

Guxo: Mbështesim qëndrimin e institucioneve të Kosovës, kryetarët e komunave duhet të punojnë nga zyrat!

Ramush-Haradinaj-5

Haradinaj: Kurti paraqet rrezik për vendin, të largohet menjëherë nga Qeveria

policia-maqedonise-598x330

Aksident në rrugën Tetovë-Shkup, lëndohen pesë persona

Kurti-Bruksel

Kurti: SHBA, partner kyç pavarësisht dallimeve në qasje

tome-gashi

Gashi: Njëri nga arrestuarit në Veri është gjeneral serb…

IMG_1732

Kryeministri Kurti sot duhet mbështetur më shumë se asnjëherë!

Aksidenti-600x360

Aksident tragjik në rrugën Kërçovë – Ohër, një i vdekur dhe disa të lënduar

INFO

NA NDIQ