Zgjedhje të parakohshme sa më parë, kërkon Mickoski

Iliria News Agency
Iliria News Agency

16/02/2022

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski sot sërish përsëriti se partia që përfaqëson ai kërkon zgjedhje të parakohshme parlamentare.

“Është përgjegjësi sa më parë të ketë zgjedhje të parakohshme pasi shteti po mbytet në krizë ekonomike dhe nga pandemia me KOVID, njerëzit po e humbin jetën, kriza energjetike është duke trokitur në derë, arsimi është katastrofal, ndërsa deficiti buxhetor për vetëm 40 ditë është më shumë se 11,2 miliardë denarë”, tha kreu i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski.

Mickoski tha se vendi nuk regjistron progres në asnjë sferë.

“Nuk mund ta ndaj asnjë parametër që na çon në drejtim të drejtë. Prandaj, është e përgjegjshme të kemi zgjedhje të parakohshme dhe do ta përsëris këtë se derisa politikanët në Qeveri nuk vetëdijesohen dhe nuk dalin që të shohim si është besimi i popullit”, theksoi Mickoski pas vizitës në Gjorçe Petrov.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Arben Taravari

Taravari uron Kosovën për votimin në Asamblenë e KiE: Gjithmonë me Kosovën tonë

qeveria-750x430

Qeveria vendosi: 24 prilli dhe 8 maji ditë jo pune për të gjithë qytetarët

Ali Ahmeti tubim

Ahmeti: “Ju thash, ma jepni shpatën dhe ju më besuat e unë nuk ju zhgënjeva”

Protesta_Mjeket

Qeveria mori vendim për specializantët

06eb15d2-4c29-4428-829f-782a34419ce7

Kasami nga Dibra: Do të investojmë në zhvillimin e vendit, do të mbështesim rininë dhe kthimin e mërgatës

FB_IMG_1713299161129

Taravari: Na tronditi lajmi për vdekjen e mërgimtarit tonë Taip Fidani në Sarajevë

Afrim Gashi

Gashi nga Dibra: BDI ka zgjedhur ta shajë Rusinë, për t’i ikur kritikës për hajninë

bajram begaj

Presidenti Begaj përshëndet miratimin nga Asambleja Parlamentare e Këshillit të Europës të rekomandimit për anëtarësimin e Kosovës në KiE

KESHILLI

Asambleja Parlamentare e Këshillit të Evropës mbështet anëtarësimin e Kosovës

INFO

NA NDIQ