Zyrtare/Ky është klubi i ri i Messit

Picture of INA
INA

08/06/2023

Lionel Messi do të luajë sezonin e ardhshëm në MLS te klubi Inter Miami, që për pronar ka David Beckhamin.

Lajmi është konfirmuar nga gazetari i njohur Fabrizio Romano i cili ka shkruar se ai nuk do të bashkohet me Barcelonën.

“Lionel Messi te Inter Miami! Vendimi është marr dhe kjo do të konfirmohet nga vet Leo në orët në vijim”.

Messi sezonin e ardhshëm do të luajë në MLS. Nuk ka më gjasa për Barcelonën edhe pse ka arritur të rregullojë situatën”, ka shkruar Romano.

Flitej shumë se Messi do të kthehet në Barcelonë që t’i jap fund karrierës së tij.

Ai në dy vitet e fundit ka luajtur për PSG-në, ku nuk arriti të fitojë Ligën e.Kampionëve.

TË FUNDIT
1 orë
Shqiptarët ngacmojnë yllin 16-vjeçar të Spanjës: T’i bëjmë ne detyrat e shkollës, vetëm mos na bëj gol…
1 orë
10 milionë euro, klubet e Serie A bëjnë gati “çekun” për Mario Mitajn
2 orë
Altin Lala: Serbët të heshtin se e dimë çfarë ndodhi në Beograd
2 orë
Murati: Shpresoj që një ditë do të flas në gjuhën turke në këtë Kuvend
2 orë
MAQEDONI “Skopje Pride” për herë të pestë në Shkup!

ME TE LEXUARA

2 ditë
“Ju lutem që kohë pas kohe ta bëni këtë gjë për Kurtin”, Walker lë mesazhin e “fortë” për gazetarët në Prishtinë
1 ditë
Radhë të gjatë në kufi, shumë qytetarë ia mësynë Greqisë
4 orë
Portugalia ‘çok’, Turqia ‘jok’!
1 ditë
Durmishi: Po nisim një proces të ri të rimëkëmbjes ekonomike
13 orë
Ndërprerja e energjisë në vendet e Ballkanit, KE hetim ndërkombëtar për të zbuluar kush fiku dritat!
2 ditë
Roberto Baggio rrahet dhe mbahet peng së bashku me familjen në vilën e tij

LEXO MË SHUMË

IMG_3507

Shqiptarët ngacmojnë yllin 16-vjeçar të Spanjës: T’i bëjmë ne detyrat e shkollës, vetëm mos na bëj gol…

mitaj

10 milionë euro, klubet e Serie A bëjnë gati “çekun” për Mario Mitajn

IMG_3505

Altin Lala: Serbët të heshtin se e dimë çfarë ndodhi në Beograd

IMG_3504

Murati: Shpresoj që një ditë do të flas në gjuhën turke në këtë Kuvend

IMG_3503

MAQEDONI “Skopje Pride” për herë të pestë në Shkup!

NORTH MACEDONIA IDENTITY 1

NYT: Përmendoret në Shkup janë kryesisht të heronjëve bullgarë, Skënderbeu i shqiptarëve

ilir meta monika kryemadhi

Prapaskenat e divorcit të Metës dhe Kryemadhit

kombetarja mitaj asani bajrami

Me këtë formacion Sylvinjo po përgatitet kundër Spanjës?!

IMG_3501

Portugalia ‘çok’, Turqia ‘jok’!

INFO

NA NDIQ