Kryemadhi flet se a ka ndikim rus në Shqipëri?! (VIDEO)

Moderatori i emisionit “360 Gradë” Artur Zheji e pyeti kyetaren e LSI-së, Monika Kryemadhi për ndikimin rus dhe akuzat e adresuara nga qeveria se...

Himarë, “zhduket” çifti nga Belgjika, policia në kërkim

Policia në Shqipëri është vënë në kërkim të një çifti turistësh nga Belgjika, që ka humbur gjurmët prej mbrëmjes së të enjtes në zonën...

Mogherini: Pres të hapen negociatat në qershor për Shqipërinë

Përfaqësuesja e Lartë e BE, Federica Mogherini shprehet optimiste për çeljen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut në qershor. Në fjalën e saj...

Grabitja në Rinas, ministri Lleshaj në interpelancë nga opozita e re

Kuvendi i Shqipërisë zhvillon sot seancën e radhës plenare. Diskutimet në seancë do të nisin me interpelancën urgjente me Ministrin e Brendshëm Sandër Lleshaj...

Mynyr Koni rrezikon kallëzimin penal, Besa Shahini zbardh skandalet e rektorit

Rektori i Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni, përveç shkarkimit, rrezikon shkojë dhe për ndjekje penale. Ministrja Besa Shahini ka folur dje për vendimin që...

Shpërthim i fuqishëm me tritol në Fushë-Krujë, kush ishte objektivi

Një eksploziv ka shpërthyer në një mobileri në Fushë-Krujë në mesnatë rreth orës 23:55. Sipas policisë, mobileria është në pronësi të qytetarit me iniciale...

Sa vlen paga minimale në Shqipëri, më e ulëta në Europë

Paga minimale në Shqipëri është 211 euro, ndërsa në Maqedoni 240 euro, sipas të dhënave të Eurostat, që i referohen janarit 2019. Por, ndonëse...

Italianët publikojnë sondazhin, nëse ka zgjedhje të parakohshme në Shqipëri, ja kush i fiton

Opozita kërkon një qeveri kalimtare për të dërguar vendin në zgjedhje të parakohshme parlamentare, pasi akuzon kryeministrin Edi Rama të lidhur me krimin dhe...

Cakaj: Vendimi i parlamentit të Holandës për vizat – i motivuar politikisht

Ministri i Jashtëm në detyrë i Shqipërisë, Gent Cakaj theksoi se vendimi në parlamentin holandez për të kërkuar rikthimin e vizave me Shqipërinë...

Presidenti Meta, titulli “Kalorës i Urdhrit të Flamurit” për Batalionin “Atlantiku”

Presidenti i Republikës, Sh. T. Z. Ilir Meta vlerësoi sot me anë të një ceremonie të veçantë, kontributet dhe sakrificat heroike të anëtarëve të...