Dash Shehi: Bizneseve turke u janë dhënë peshqesh pasuri publike

Deputeti i opozites Dashamir Shehi i ftuar në “Arena” në Ora News, deklaroi se nuk ka investime direkte turke në sektorë privat, por vetëm...

Shqiptari i arrestuar për terrorizëm shokon gjykatën: Po mblidhja thika për ISIS

Shqiptari i arrestuar 2 vite me i akuzuar për veprimtari terroriste ka shokuar gjykatën amerikane me deklaratën e tij. Sajmir Alimehmeti me pseudonimin “SAHZH’-meer ah-lee-meh-MEH’-tee” është shprehur...

‘Patrioti’ Rama po bëhet gati të firmosë realizimin jetik të Vorio Epirit

Enkel Demi Ndërsa greku është duke realizuar qetësisht projektin shovinist të Megalo Idesë, opinionistët, zëri opozitar i politikës, madje edhe Bashkimi Europian, merren me deklaratën...

Tragjedia vazhdon, shuhet familja në Shkodër, vdes edhe vajza 10 vjeçe

Një tragjedi e vërtetë, një dhimbje pafund për familjen Preka, e shuar e gjitha në një aksident tragjik. Tragjedia vazhdon për familjen nga Shkodra që...

Çfarë po ndodh me Shqipërinë, zbrazen qytetet, varfëria në prag…

Më shumë 80 për qind e qyteteve të Shqipërisë kanë humbur masivisht popullsinë e tyre në dekadën e dytë të tranzicionit (2000-2010), duke e...

Zyrtare/ Sot Edi Rama largon Kosovën nga Ballkani!

Para një vendimi të turpshëm kundër Kosovës, Edi Ramës zakonisht lançon ide të mëdha patriotike. Kështu ndodhi edhe me idenë e presidentit të përbashkët...

Durrës, shpërthen bombola e gazit, plagosen 2 vëllezër

Dy persona kanë mbetur të plagosur mëngjesin e sotëm në Durrës pas shpërthimit të një bombole gazi. Ngjarja ka ndodhur në Ishëm, rreth orës 08:30....

Kocias-Bushati në Korçë: pilaf, kukurec, kërnacka, lakror, serenata, por det jo

Për disa ditë me radhë me radhë, ministrat e punëve të jashtme të Shqipërisë dhe Greqisë kaluan hatashëm në Korçë. U kënaqën me gjellën...

PD dorëzon kërkesën për mocionin me debat me Edi Ramën

Partia Demokratike dorëzoi të martën në Kuvend kërkesën për mocion me debat me Kryeministrin Edi Rama për heqjen nga skema e ndihmës ekonomike të...

Refuzimi i autorizimit për “detin”, MEPJ: Po shqyrtojmë letrën e Presidentit

Me anë të zëdhënëses, Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme ka reaguar pas refuzimit të autorizimit nga ana e Presidentit për çështjen e...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!