Arne Slot i thot “PO” Liverpullit dhe idejës për të zëvëndësuar Klop-in në largim

Picture of INA
INA

26/04/2024

Trajneri i Fejnordit, Arne Slot, pranon se do të donte të drejtonte skuadrën e Liverpullit dhe konfirmoi se bisedimet janë duke vazhduar që ai të zëvendësojë Jurgen Klop në “Anfield”.

“E vetmja gjë që mund të them për këtë është se klubet po negociojnë. Unë jam në pritje. Është e qartë për mua që do të doja të shkoja në Liverpulli. Tani jam duke pritur të shoh nëse klubet do të arrijmë një marrëveshje, por unë kam besim të plotë për këtë, tani është në dorën e klubeve,” tha Slot për “ESPN”.

Slot, i cili ka fituar dy trofe që kur mori postin e trajnerit të Fejnord në vitin 2021, kishte pasur më parë kontakte me Lidsin, ndërsa ata ishin në Premier Ligë dhe skuadra të tjera evropiane, por ai tani e ka bërë të qartë se dëshiron të jetë pjesë e Liverpullit. Pas dështimit për të joshur Çabi Alonson të Bajer Leverkuzenit dhe Ruben Amorim të Sporting Lisbonës në “Anfield”, “Të Kuqtë” mund të kenë gjetur më në fund një zëvendësues të Jyrgen Kloppit që largohet në fund të sezonit.

TË FUNDIT
20 orë
Emocione dhe lot në lamtumirën e Jurgen Klopp nga Liverpooli
20 orë
Ja kur pritet t’i zbulojë trajneri Silvinjo emrat e futbollistëve të Shqipërisë për EURO 2024
20 orë
Ende e paqartë e ardhmja e Guardiolës: Dua të qëndrojë në Mançester
20 orë
Historike, ekipi modest francez për herë të në Ligën e Kampionëve
20 orë
Ish-bashkëlojtari paralajmëron ashpër Mbappen për ambientin tek Real Madridi

ME TE LEXUARA

20 orë
Ish-bashkëlojtari paralajmëron ashpër Mbappen për ambientin tek Real Madridi
20 orë
Historike, ekipi modest francez për herë të në Ligën e Kampionëve
20 orë
Ende e paqartë e ardhmja e Guardiolës: Dua të qëndrojë në Mançester
20 orë
Ja kur pritet t’i zbulojë trajneri Silvinjo emrat e futbollistëve të Shqipërisë për EURO 2024
20 orë
Emocione dhe lot në lamtumirën e Jurgen Klopp nga Liverpooli

LEXO MË SHUMË

Jurgen Klopp

Emocione dhe lot në lamtumirën e Jurgen Klopp nga Liverpooli

sylvinjo silvinjo

Ja kur pritet t’i zbulojë trajneri Silvinjo emrat e futbollistëve të Shqipërisë për EURO 2024

guardiola

Ende e paqartë e ardhmja e Guardiolës: Dua të qëndrojë në Mançester

bresti

Historike, ekipi modest francez për herë të në Ligën e Kampionëve

mbappe

Ish-bashkëlojtari paralajmëron ashpër Mbappen për ambientin tek Real Madridi

Pep Guardiola

E konfirmon Guardiola: Do të jem në Man City edhe sezonin e ardhshëm

dybala

Interi gati të godas Romën, e do Dybala-n

kf besa doberdoll

Besa besë, habit me një veprim në Maqedoninë e Veriut

xherdan shaqiri

Dhimbje koke për Xherdan Shaqirin, media zvicerane ia përmend edhe pagën e lartë

INFO

NA NDIQ