Kroos tregon me humor ‘gënjeshtrat’ e Ancelottit: “Ai na thotë se po fituam këtë ndeshje ka mbaruar, por kjo kurrrë nuk mbaron!”

Picture of INA
INA

26/04/2024

Si e mban Carlo Ancelotti Real Madridin gjithmonë të gjithë në rrugën e duhur? Kjo ishte një nga pyetjet që i është bërë Toni Kroos, në një intervistë për podkastin gjerman ‘Einfach mal Luppen’.

Mesfushori, një legjendë e Real Madridit, u kënaq duke treguar disa nga sekretet më të fundit: “Gjëja më interesante është se Carlo javën e kaluar, para ndeshjes në Mallorca, tha: “Nëse e luajmë ndeshjen në Mallorca dhe fitojmë, ka mbaruar”. Mirëpo pastaj pasi fituam në Balearics, ai tha: ‘Ju kam gënjyer, po të fitojmë javën tjetër, mbaroi!’

Tani, që Real Madridi ka fituar ‘El Clasico’, Carletto e ka gjetur sërish. “Pas ndeshjes së fundit, tani, ai tha tre gjëra, vazhdon ish-lojtari i Bayern Munichut: “Së pari, urime. E dyta: do të përfundojë kur të mundim Real Sociedad të premten. Dhe e treta: “dy ditë pushim”,- tregon Kroos duke qeshur.

TË FUNDIT
1 orë
​Xhaka apo Gjimshiti, sot finalja e Ligës së Evropës
11 orë
Ethet e Europianit sa vjen e po shtohen, fanelat më kërkuara janë nga Zvicra dhe Shqipëria
12 orë
Veprim i jashtëzakonshëm nga Dortmundi para finales së Ligës së Kampionëve me Real Madridin
12 orë
Ronaldo: Krenar që jam kthyer tek Portugalia
12 orë
Haaland zbulon se kur e kuptuan që do ta fitonin Ligën Premier edhe pse gara për titull ishte e hapur

ME TE LEXUARA

12 orë
Veprim i jashtëzakonshëm nga Dortmundi para finales së Ligës së Kampionëve me Real Madridin
2 ditë
Zbulohen detajet e kontratës së Thiago Mottas me Juventusin, pritet zyrtarizimi...
11 orë
Ethet e Europianit sa vjen e po shtohen, fanelat më kërkuara janë nga Zvicra dhe Shqipëria
2 ditë
Modriqi udhëheq Kroacinë ndaj Shqipërisë
1 orë
​Xhaka apo Gjimshiti, sot finalja e Ligës së Evropës
2 ditë
“Xhaka protagonist kryesor, Leverkusen i ka shtuar bukurinë futbollit”
1 ditë
Zlatko Daliç shpalos listën preliminare të Kroacisë prej 35 lojtarëve për “EURO 2024”
1 ditë
Real Madrid, zemërthyer për lamtumirën e Kroos: Legjendë e madhe të klubit tonë, përjetë në zemrat e tifozëve madrilenë
12 orë
Emra shokues në listën e Chelseat për postin e trajnerit pas largimit të Pochettinos

LEXO MË SHUMË

Screenshot_20240522-185600~2

​Xhaka apo Gjimshiti, sot finalja e Ligës së Evropës

flamuri kuq e zi dhe zvicra

Ethet e Europianit sa vjen e po shtohen, fanelat më kërkuara janë nga Zvicra dhe Shqipëria

Borusia Dortmund

Veprim i jashtëzakonshëm nga Dortmundi para finales së Ligës së Kampionëve me Real Madridin

Ronaldo Al Nassr

Ronaldo: Krenar që jam kthyer tek Portugalia

Haaland

Haaland zbulon se kur e kuptuan që do ta fitonin Ligën Premier edhe pse gara për titull ishte e hapur

taulant-seferi

Taulant Seferi konfirmon formë e mirë, vjen goli i 11-të në Arabinë Saudite

toni kroos kros

Mesazhi fantastik i yllit të Man United pasi Kroos njoftoi për pensionim nga futbolli

CHelsea

Emra shokues në listën e Chelseat për postin e trajnerit pas largimit të Pochettinos

toni kroos kros

Real Madrid, zemërthyer për lamtumirën e Kroos: Legjendë e madhe të klubit tonë, përjetë në zemrat e tifozëve madrilenë

INFO

NA NDIQ