Guti sulmon Xavin, pas vendimit të tij për të qëndruar te Barcelona!

Picture of INA
INA

26/04/2024

Ky është një tjetër lajm i nxehtë në Spanjë. Xavi, i cili njoftoi në janar largimin e tij se në fund të sezonit nga Barça, më në fund ka vendosur të qëndrojë me klubin spanjol edhe sezonin e ardhshëm.

Dje u zhvilluan takime vendimtare për të konfirmuar këtë kthesë me Deco dhe Joan Laporta. Një kthesë që mund ta kishim parashikuar prej disa javësh, dhe padyshim që ky vendim shkakton shumë fjalë.

Guti kundër komunikimit të Xavit

Dhe nëse ka ndonjë që është kritik ndaj këtij menaxhimi, ai është Guti. Legjenda e Real Madridit, konsulent për emisionin El Chiringuito, nuk ka ngurruar ta sulmojë drejtpërdrejt komunikimin e Xavit prej muajsh mbrëmë.

“Ajo që nuk e kuptoj është se ai nuk ka një këshilltar komunikimi, këtë nuk e kuptoj. Të gjitha gabimet që bëri Xavi ishin qartësisht gabime komunikimi, nuk e di se si stërvitet. Por të bësh një konferencë shtypi katër muaj para përfundimit të La Ligës për të thënë që po largohem nuk ka shumë kuptim, nuk e kam parë kurrë këtë në një klub të madh.

Përveç nëse thua ‘Unë po largohem’ dhe largohesh të nesërmen, po. Pastaj të gjitha gjërat që ai bën në fushë, mendoj se duhet të ketë dikush pas kësaj, të shikosh kamerën dhe të sillesh sikur të ishe grabitur, apo të shkelmosh çerekfinalen e Champions-it, nuk ka kuptim. Këto gjëra po e ulin Xavin, nuk e di nëse është trajner i mirë apo jo, por një trajner i një klubi të madh nuk mund t’i bëjë këto gjëra”.

TË FUNDIT
16 orë
E konfirmon Guardiola: Do të jem në Man City edhe sezonin e ardhshëm
16 orë
Interi gati të godas Romën, e do Dybala-n
17 orë
Besa besë, habit me një veprim në Maqedoninë e Veriut
17 orë
Dhimbje koke për Xherdan Shaqirin, media zvicerane ia përmend edhe pagën e lartë
17 orë
Barcelona synon ti besojë stolin

ME TE LEXUARA

1 ditë
VIDEO/ Usyk kampion i padiskutueshëm, fiton ndeshjen e madhe ndaj Furyt
21 orë
Shpërthen ‘bomba’ në Spanjë: Dyshohet për një ndeshje të trukuar në La Liga
21 orë
E bujshme, dy shqiptarë së shpejti nën urdhrat e Mourinhos
17 orë
Barcelona synon ti besojë stolin
17 orë
Dhimbje koke për Xherdan Shaqirin, media zvicerane ia përmend edhe pagën e lartë
17 orë
Besa besë, habit me një veprim në Maqedoninë e Veriut
16 orë
Interi gati të godas Romën, e do Dybala-n
16 orë
E konfirmon Guardiola: Do të jem në Man City edhe sezonin e ardhshëm

LEXO MË SHUMË

Pep Guardiola

E konfirmon Guardiola: Do të jem në Man City edhe sezonin e ardhshëm

dybala

Interi gati të godas Romën, e do Dybala-n

kf besa doberdoll

Besa besë, habit me një veprim në Maqedoninë e Veriut

xherdan shaqiri

Dhimbje koke për Xherdan Shaqirin, media zvicerane ia përmend edhe pagën e lartë

Jonatan Giraldez

Barcelona synon ti besojë stolin

mourinho jose hoze

E bujshme, dy shqiptarë së shpejti nën urdhrat e Mourinhos

la liga

Shpërthen ‘bomba’ në Spanjë: Dyshohet për një ndeshje të trukuar në La Liga

usyk furi

VIDEO/ Usyk kampion i padiskutueshëm, fiton ndeshjen e madhe ndaj Furyt

cairi klubi hendboll

Çairi shkruan historinë, mposht Vardarin dhe siguron finalen e Kupës

INFO

NA NDIQ