Tirana mbështet sulmet kundër regjimit të Asadit në Siri

Tirana zyrtare është radhitur pro mbështetësve të ndërhyrjes ushtarake në Siri që u ndërmor mëngjesin e sotëm nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Franca...

Zbulohet biseda private e ambasadorit, ja përse nuk hapen negociatat e BE me Shqipërinë

Ish kreu i diplomacisë shqiptare Besnik Mustafaj ka rrëfyer bisedën me një prej ambasadorëve të akredituar në vendin tonë. I ftuar në News 24,...

Karlo Bolino fiton gjyqin për shpifje me Sali Berishën, e quan “vendim historik”

Gazetari italian i shqiptarizuar, Karlo Bolino, ish-themelues i Gazeta Shqiptare e News 24, sot drejtues i Shqiptarja.com dhe A1 Report, ka fituar një gjyq për shpifje ndaj ish-liderit demokrat Berisha. Bolino...

Abedin Zymberi i del në krah Edi Ramës: I quan bisha protestuesit

Ish deputeti i Parlamentit të Maqedonisë, Abedin Zymberi i ka dal publikisht në krah Edi Ramës për vendosjen e taksës në Rrugën e Kombit,...

Ja kush janë 4 familjet mafioze më të rrezikshme në Shqipëri, krimet e tyre...

Gjatë këtyre ditëve të fundit në media po qarkullon lajmi se janë katër klane të forta mafioze që kontrollojnë rreth 20 familje kriminale në...

LAJMI I FUNDIT/ U nisën 613 kg kokainë, vritet shqiptari në Kolumbi (EMËR+FOTO)

Një shqiptar është vrarë ditën e sotme në Kolumbi. Lajmi është bërë me dije nga gazetari i kronikës Artan Hoxha, i cili thotë se...

Konsultime publike paralel me negociatat me koncesionarin për tarifën në Rrugën e Kombit

Në kuadër të konsultimeve me komunitetet lokale për tarifën e Rrugës së Kombit, zv.ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë Artan Shkreli zhvilloi bashkëbisedime me banorë...

Përjashtohet ministri Bushati dhe 6 deputetë të opozitës. Rama për Bushatin: reagoi instinktivisht

Byroja ka marrë dje vendimin për përjashtimin e ministrit Bushati i cili holli ujë mbi deputetët e opozitës, dhe 6 deputetëve të opozitës për...

Mos e humbni këtë foto, kur Monika i shkruan Ramës: Ti je k…

Në seancën e nxehtë parlamentare të së enjtes, Lëvizja Socialiste për Integrim ironizoi kryeministrin Edi Rama me disa pankarta: “Rama DICK/populli BIG” për shkak...

Vodhën 100 milionë lekë, pamje nga jeta super luksoze e të rinjve fierakë (FOTO...

Policia zbardh grabitjen e 100 milionë lekëve në një familje në Fier, por një vit më pas kur autorët i kishin shpenzuar ato. Pas...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!