De Rossi: “Ndeshje heroike. Urime për ta, ata ishin më të fortë”

Picture of INA
INA

10/05/2024

Daniele De Rossi dhe Roma e tij ushqenin ëndrrën për një rikthim të madh, por në fund Bayer Leverkusen arriti në finalen e Europa League.

“Djemtë dhanë gjithçka kishin, unë i përqafova. Nuk ishte e lehtë të përballeshim me një ekip kaq të fortë dhe ne e dinim. Më duhet të falënderoj djemtë e mi për rrugën që më dhanë”, komentoi trajneri në mikrofon e Rai Sport. – Urime për ta”.

“Kemi luajtur një ndeshje heroike. Ata janë të fortë. Ne luajtëm mirë në pjesën e parë, 20-25 minutat e para shumë mirë, siç për mendimin tim e bëmë edhe në Romë. Ne gjuajmë pak, e kemi këtë zakon, – shpjegoi De Rossi për Sky Sport.

Por djemtë luajtën një ndeshje të pabesueshme, po i afroheshim një mrekullie dhe më pas e gjetëm veten duke ndryshuar gjithçka për një autogol të pafat, të dhemb”.

Për mungesën e Dybalas? “Paulo ka qenë shumë i dobishëm, ai është ende aty edhe pse nuk ka luajtur. Dje 10 minuta përpara, ai nuk u ndje rehat. Ndoshta do të kisha pritur kohën shtesë për ta hedhur dhe për ta lënë të luante disa minuta.”

Tashmë kualifikimi në Ligën e Kampionëve të radhës varet vetëm nga kampionati. Mbrëmjen e së dielës zhvillohet ndeshja e madhe ndaj Atalantës. “Ne kemi humbur një lojtar tjetër, shumë janë të lodhur. Ne duhet të jemi gati, ne dhe Atalanta sigurisht që do të kemi dy humore të ndryshëm, por ndeshjet luhen në fushë.

Ata ishin super të sigurt dhe më pas gjithçka ndryshoi. Ne jemi gati të bëjmë një ndeshje tjetër që do të jetë shumë e vështirë. E dinim se do të ishte një periudhë e vështirë rikthimi, me ujë në fyt deri në fund. Nuk mund t’i them asgjë kësaj skuadre.”

TË FUNDIT
4 orë
Kërkohen kandidatë për të qenë 'ndërlidhësit' e Hansi Flick në Barcelonë...
4 orë
Kualifikimi në Champions/ Interi dhe Juvja mbushin arkat, por kujdes nga Roma
4 orë
Manaj përshëndetet me klubin turk, gati për një hap të madh në karrierë
4 orë
Vendos supergoli i Granit Xhakës, Leverkusen fiton edhe Kupën e Gjermanisë
5 orë
Real Madridi shpallet klubi më i pasur në botë, ja sa miliardë është vlera e tij

ME TE LEXUARA

18 orë
Money| Sa pritet të fitojë Shqipëria nga pjesëmarrja në Euro 2024
5 orë
Real Madridi shpallet klubi më i pasur në botë, ja sa miliardë është vlera e tij
1 ditë
Italia publikon listën e futbollistëve për Euro 2024, mungon Immobile (LISTA)
4 orë
Vendos supergoli i Granit Xhakës, Leverkusen fiton edhe Kupën e Gjermanisë
1 ditë
Trajneri i ri i Milanit nuk pritet mirë nga tifozët e klubit
4 orë
Manaj përshëndetet me klubin turk, gati për një hap të madh në karrierë
1 ditë
Sot finalja e madhe mes United dhe City
4 orë
Kualifikimi në Champions/ Interi dhe Juvja mbushin arkat, por kujdes nga Roma
1 ditë
Endrit Krasniqi - në formacionin më të mirë të Kampionatit të Maqedonisë së Veriut

LEXO MË SHUMË

Hans flik hansi flick

Kërkohen kandidatë për të qenë ‘ndërlidhësit’ e Hansi Flick në Barcelonë…

inter fiorentina

Kualifikimi në Champions/ Interi dhe Juvja mbushin arkat, por kujdes nga Roma

rej manaj

Manaj përshëndetet me klubin turk, gati për një hap të madh në karrierë

XHAKA GRANIT

Vendos supergoli i Granit Xhakës, Leverkusen fiton edhe Kupën e Gjermanisë

belingam real madrid

Real Madridi shpallet klubi më i pasur në botë, ja sa miliardë është vlera e tij

kombetarja kuq e zi

Money| Sa pritet të fitojë Shqipëria nga pjesëmarrja në Euro 2024

kler caku

Kampionia shqiptare: Dua të bëhem Mbretëresha e shahut në botë (VIDEO)

kombetarja

Ekskluzive/ Zbulohen katër lojtarët e parë të Sylvinho për Euro 2024, Broja bën ‘misteriozin’: Kam ardhur për pushime

Borusia Dortmund

Dortmundi përgatit festën

INFO

NA NDIQ