Bylbyl Sokoli ia përplas Federatës Shqiptare: Të organizosh një kampionat me një shtet qe kreu krime ndaj shqiptarëve

Picture of ina-online
ina-online

09/05/2024

Ish selektori i kombëtares së Kosovës, Bylbyl Sokoli, aktualisht kryetrajner i Dinamos së Ferizajt, ka reaguar ashpër me zhvillimet e fundit.

Sokoli është i habitur se si Federata e Futbollit Shqiptar me Federatën e Futbollit të Serbinë, kërkojnë së bashku organizimin e Kampionatit Evropian U21.

“Lajmi i fundit: FSHF dorëzon kandidaturën për organizimin e “EURO 2027” – U21 së bashku me federatën serbe”.

Sa është politikë largpamëse të organizosh një kampionat me një shtet qe kreu krime ndaj shqiptarëve, një shtet ku në çdo stadium shohim sllogane më morbide antishqiptare kurse shteti serb në çdo hap pengon sportistët shqiptar (të Kosovës) të promovohen në arenën ndërkombëtare…

TË FUNDIT
2 orë
Real Madrid, zemërthyer për lamtumirën e Kroos: Legjendë e madhe të klubit tonë, përjetë në zemrat e tifozëve madrilenë
8 orë
Zlatko Daliç shpalos listën preliminare të Kroacisë prej 35 lojtarëve për “EURO 2024”
8 orë
“Xhaka protagonist kryesor, Leverkusen i ka shtuar bukurinë futbollit”
8 orë
Modriqi udhëheq Kroacinë ndaj Shqipërisë
8 orë
Zbulohen detajet e kontratës së Thiago Mottas me Juventusin, pritet zyrtarizimi...

ME TE LEXUARA

1 ditë
Historike, ekipi modest francez për herë të në Ligën e Kampionëve
1 ditë
Ende e paqartë e ardhmja e Guardiolës: Dua të qëndrojë në Mançester
1 ditë
Ja kur pritet t’i zbulojë trajneri Silvinjo emrat e futbollistëve të Shqipërisë për EURO 2024
1 ditë
Emocione dhe lot në lamtumirën e Jurgen Klopp nga Liverpooli
8 orë
Gattuso përgatitet për të shkuar në Ligën Saudite...

LEXO MË SHUMË

toni kroos kros

Real Madrid, zemërthyer për lamtumirën e Kroos: Legjendë e madhe të klubit tonë, përjetë në zemrat e tifozëve madrilenë

zlatko dalic

Zlatko Daliç shpalos listën preliminare të Kroacisë prej 35 lojtarëve për “EURO 2024”

alonso xhaka

“Xhaka protagonist kryesor, Leverkusen i ka shtuar bukurinë futbollit”

luka modric

Modriqi udhëheq Kroacinë ndaj Shqipërisë

Thiago Motta

Zbulohen detajet e kontratës së Thiago Mottas me Juventusin, pritet zyrtarizimi…

gatusooo-2

Gattuso përgatitet për të shkuar në Ligën Saudite…

Jurgen Klopp

Emocione dhe lot në lamtumirën e Jurgen Klopp nga Liverpooli

sylvinjo silvinjo

Ja kur pritet t’i zbulojë trajneri Silvinjo emrat e futbollistëve të Shqipërisë për EURO 2024

guardiola

Ende e paqartë e ardhmja e Guardiolës: Dua të qëndrojë në Mançester

INFO

NA NDIQ