Dortmund në bisedime të avancuara për transferimin e sulmuesit shqiptar

Picture of INA
INA

10/05/2024

Destinacioni i Armando Brojës për sezonin e ardhshëm, mund të jetë Borussia e Dortmundit. Lajmi bëhet i ditur nga tablodi britanik “The Sun”, që këmbëngul se finalistët e Ligws sw Kamponwve janë në bisedime të avancuara me Çellsit për blerjen e sulmuesit të kombëtares shqiptare.
Sipas “The Sun”, Broja do të jetë lojtari i parë i bluve që do të shitet në verë, pasi bisedimet mes klubeve janë në fazë goxha të avancuar, dhe gjithmonë duke ju referuar tabloidit britanik, vetë Broja e dëshiron me ngulm këtë transferim.

I huazuar te Fulham ku ka patur deri tani një eksperiencë nën pritshmëritë pasi është aktivizuar me pikatore, ndryshimi i ambientit mund t’i bëjë mirë sulmuesit shqiptar dhe Borussia e Dortmundit është një ndër ato skuadra që mund të jenë vendi i duhur për t’u ringritur në nivelet më të lartë duke shfaqur të gjithë potencialin e tij.

Skuadër që ka fituar simpatinë e gjysmës së Europës, dhe së fundmi pasi eliminoi milionerët e PSZH-sw nga Liga e Kampionwve, Dortmundi mund t’i ofrojë Brojës vitrinën e duhur për të shkëlqyer jo vetëm në Bundesliga, por edhe në kompeticionin kontinental ku “verdhezinjtë” janë protagonistë të përhershëm.

Gjithsesi, Borusia e Dortmundit dhe Çellsi ende nuk kanë rënë dakord për çmimin e Brojës, pasi klubi gjerman nuk është i gatshëm për të arritur vlerësimin e bluve prej 50 milionë paundësh për kartonin e shqiptarit, pasi dëshiron të paguajë afërsisht gjysmën e kësaj shume.

TË FUNDIT
14 orë
Kërkohen kandidatë për të qenë 'ndërlidhësit' e Hansi Flick në Barcelonë...
14 orë
Kualifikimi në Champions/ Interi dhe Juvja mbushin arkat, por kujdes nga Roma
14 orë
Manaj përshëndetet me klubin turk, gati për një hap të madh në karrierë
14 orë
Vendos supergoli i Granit Xhakës, Leverkusen fiton edhe Kupën e Gjermanisë
15 orë
Real Madridi shpallet klubi më i pasur në botë, ja sa miliardë është vlera e tij

ME TE LEXUARA

15 orë
Real Madridi shpallet klubi më i pasur në botë, ja sa miliardë është vlera e tij
14 orë
Vendos supergoli i Granit Xhakës, Leverkusen fiton edhe Kupën e Gjermanisë
14 orë
Manaj përshëndetet me klubin turk, gati për një hap të madh në karrierë
14 orë
Kualifikimi në Champions/ Interi dhe Juvja mbushin arkat, por kujdes nga Roma
14 orë
Kërkohen kandidatë për të qenë 'ndërlidhësit' e Hansi Flick në Barcelonë...

LEXO MË SHUMË

Hans flik hansi flick

Kërkohen kandidatë për të qenë ‘ndërlidhësit’ e Hansi Flick në Barcelonë…

inter fiorentina

Kualifikimi në Champions/ Interi dhe Juvja mbushin arkat, por kujdes nga Roma

rej manaj

Manaj përshëndetet me klubin turk, gati për një hap të madh në karrierë

XHAKA GRANIT

Vendos supergoli i Granit Xhakës, Leverkusen fiton edhe Kupën e Gjermanisë

belingam real madrid

Real Madridi shpallet klubi më i pasur në botë, ja sa miliardë është vlera e tij

kombetarja kuq e zi

Money| Sa pritet të fitojë Shqipëria nga pjesëmarrja në Euro 2024

kler caku

Kampionia shqiptare: Dua të bëhem Mbretëresha e shahut në botë (VIDEO)

kombetarja

Ekskluzive/ Zbulohen katër lojtarët e parë të Sylvinho për Euro 2024, Broja bën ‘misteriozin’: Kam ardhur për pushime

Borusia Dortmund

Dortmundi përgatit festën

INFO

NA NDIQ