“Ahmeti para se të shkonte tek babai i Thaçit, le ta vizitonte Gruvskin që e amnistoi”

INA
INA

4 Qershor, 2023

Ish politikani dhe analisti, Xhevdet Hajredini përmes një statusi në rrjetin e tij social Facebook ka komentuar vizitën e kreu integrist, Ali Ahmeti në Kosovë.

Sipas Hajredinit, Ahemti para se ta bënte këtë vizitë në Broj tek babai i Hashim Thaçit, fillimisht është dashur të shkoj në Budapest te ish kryeministri Nikolla Gruevski, i cili, për të qenë rehat në pushtet, e amnistoi.

“Para se të shkojë në vizitë te babai i Hashim Thaçit, Ali Ameti u desh ta vizitojë në Budapest Nikolla Gruevskin, i cili, për të qenë rehat në pushtet, e amnistoi”, shkruan Hajredini.

Ndryshe në dy ditët e fundit, integristët përmes reagimeve publike në adresë të VMRO-DPMNE-së, me vetëdije apo pa të përmendin në mënyrë ilustrative ish kryeministrin Nikolla Gruevski.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_5660

Dega e Alternativës në Tetovë zgjodhi kryetarin e ri

IMG_5658

Muhamed Lala zgjidhet kryetar i FRASH – Tetovë

IMG_20231001_191904

Klubi “Bashkimi2002” nga Kumanova shkëlqen në turneun ndërkombëtar, 8 medalje të arta

pensionist

Prej nesër fillon pagesa e pensioneve, me rritje prej 5.3%

bilall kasami

Kasami: Nuk do të votojmë për ndryshimet Kushtetuese, kërkojmë të hiqet 20%

iphone dyqan

Sa rroga nevojiten për iPhone 15 në Maqedoni dhe në rajon

market

AUV: Ushqimi që importohet në RMV – i sigurtë!

Digital era Romaing

Prej sot roamingu me BE më lirë për qytetarët e Maqedonisë së Veriut

mickoski

Mickoski: Deputetët do të largohen nga Kuvendi nëse qeveria provon ta miratojë Ligjin për amnisti me procedurë të shkurtuar dhe flamur evropian

INFO

NA NDIQ