Akil Gjakova i shtati në Grand Prix Taxhikistan

INA
INA

3 Qershor, 2023

Sot në Grand Prix Dushanbe të Taxhikistanit, përveç Loriana Kukës u ndesh edhe xhudisti tjetër i yni, Akil Gjakova, i cili e mbylli këtë garë në vendin e shtatë.

Në kuadër të kategorisë deri në 73 kilogramë, Gjakova në raundin e parë ishte i lirë, kurse në të dytin e mposhti me Wazaari xhudistin rumun, Alexandru Raicu.

Gjakova e vazhdoi me fitore edhe në raundin e tretë, ku e mposhti me Wazaari xhudistin nga Mongolia, Usukhjargal Altaibaatar.

Më pas, Akili u ndal në çerekfinale, ku pësoi humbje me Wazaari dhe Ippon nga xhudisti rus, Makhmadbek Makhmadbekov.

Gjakova humbi më pas edhe në repesazh me Wazaari dhe tri dënime për Ippon, kundër francezit Benjamin Axus.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

raphina-rafinja

“Goditet” Barcelona, Raphinha do të mungojë gati një muaj

myrto uzuni

Lajm i mirë për Kombëtaren shqiptare, Uzuni grumbullohet me Granadan për ndeshjen e sotme

kombetarja fitore shqiperi

Muaji tetor është “zjarr” për ekipet kombëtare, nga përfaqësuesja A dhe Shpresa, te skuadrat e tjera zinxhire dhe femrat

xherdan shaqiri

Shaqiri asiston në fitoren e Chicagos

mourinho

Trajneri i madh pritet ta zëvendësojë Mourinhon te Roma

Ronaldo Al Nassr

Cristiano Ronaldo shënon dhe asiston në fitoren e Al Nassr

barcelona

Sergio Ramos i dhuron fitoren Barcelonës… (FOTO)

mario balotelli

Balotelli godet rëndë Mourinhon: Duhet të marrë përgjegjësi si burrë

di maria

Di María, “heroi” i triumfit ndaj Portos: “Klasikët nuk luhen, ato fitohen”

INFO

NA NDIQ