Aksident i rëndë në Gjermani, shoferi i kamionit nga Maqedonia

Picture of INA
INA

15/04/2024

Aksident i rëndë në autostradën A94. Një vozitës (57) i një furgoni të vogël, pasditen e së martës ishte jashtëzakonisht me fat

Rreth orës 13, në afërsi të Dorfenit (rrethi Erding) në drejtim të Mynihut, vozitësi rumun, për arsye ende të paqarta, ka goditur pjesën e pasme të një maune që po lëvizte në korsinë e djathtë dhe drejtohej nga një shtetas i Maqedonisë së Veriut (36).

Përplasja ishte aq e rëndë sa pjesa e përparme e furgonit u shtyp. Sipas policisë, drejtuesi i mjetit ka pësuar lëndime mesatare dhe është dërguar në spital, transmeton portali Shtegu.

Drejtuesi i maunes ka mbetur i palënduar. Në të dy automjetet ka pasur dëme materiale rreth 33 mijë euro. Autostrada duhej të mbyllej për rreth tre orë në drejtim të Mynihut për të rikuperuar automjetet dhe për të pastruar rrugën. Trafiku u devijua.(INA)

TË FUNDIT
4 orë
Pa vullnet politik nuk mund të ketë reforma në gjyqësor
5 orë
Greqia luftë në dy fronte! Bllokim të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në rrugën drejt anëtarësimit në BE
5 orë
S’ka takime mes grupeve për formimin e Qeverisë, palët diskutojnë brenda radhëve të veta
5 orë
Takimi i Presidentes Siljanovska Davkova me ambasadorin britanik Metju Loson
8 orë
Ulen çmimet e derivateve të naftës në Maqedoni

ME TE LEXUARA

1 ditë
Taravari: Po vjen koha e profesionistëve! Po vjen koha që të respektohet aftësia e secilit!
5 orë
Greqia luftë në dy fronte! Bllokim të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në rrugën drejt anëtarësimit në BE
1 ditë
“Bolton News”: Shqipëria mes destinacioneve më të mira dhe miqësore me buxhetin
1 ditë
Padova mbështet fuqishëm Muharrem Salihun për Eurodeputet
4 orë
Pa vullnet politik nuk mund të ketë reforma në gjyqësor
1 ditë
Eksperti amerikan zbulon pse Kurti nuk e bëri lëshimin e madh me Asociacionin: Ja çka do të ndodhë nëse i fiton zgjedhjet e reja
21 orë
Allen: Jemi të zhgënyer nga Siljanovska, do të shohim nëse qeveria do t’i respektojë marrëveshjet ndërkombëtare!
1 ditë
Ministria e Arsimit injoron me zero denarë dy universitetet shqiptare për zhvillimin e resurseve laboratoroike

LEXO MË SHUMË

GJYKATA

Pa vullnet politik nuk mund të ketë reforma në gjyqësor

mico-1

Greqia luftë në dy fronte! Bllokim të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në rrugën drejt anëtarësimit në BE

vmro vlen negociata

S’ka takime mes grupeve për formimin e Qeverisë, palët diskutojnë brenda radhëve të veta

metju

Takimi i Presidentes Siljanovska Davkova me ambasadorin britanik Metju Loson

derivate nafta dizeli benzin

Ulen çmimet e derivateve të naftës në Maqedoni

qeveria

Qeveria me njoftim: Qytetarët të mos bien pre e mashtrimeve, nuk kemi dërguar mesazhe për kompensim

BE bruksel EU Bashkimi Evropian Unioni

Komisioni Evropian fton Shkupin dhe Athinën t’i përmbahen marrëveshjes për ndryshimin e emrit

zgjedhjet-maqedoni

Rivotim në shtatë vendvotime në njësinë e pestë dhe të gjashtë zgjedhore të mërkurën

KFOR KS

Kroacia sot e nis për në Kosovë kontigjentin e 41-të të ushtarëve në kuadër të KFOR-it

INFO

NA NDIQ