Al-Nassr me ofertë zyrtare për Luka Modric, zbulohen të gjitha detajet

Iliria News Agency
Iliria News Agency

24/01/2023

Pas Cristiano Ronaldos, Al-Nassr po synon që të transferojë edhe yje tjerë të futbollit.

Njëri nga emrat e përmendur së fundmi është edhe ish-bashkëlojtari i portugezit te Real Madridi, Luka Modric, transmeton Gazeta Express.

Duke u bazuar në burimet e veta, “Okaz Sports” ka raportuar se Al-Nassr i ka bërë një ofertë zyrtare mesfushorit kroat.

Sipas mediumit arab, bëhet fjalë për një kontratë për 2 vite e gjysmë, me vlerë prej më shumë se 40 milionë eurosh.

Klubi nga Arabia Saudite thuhet se e synon transferimin e Modricit gjatë këtij afati dimëror. Por, në rast se një marrëveshje nuk arrihet, klubi do të synojë në verë.

Pas përfundimit të sezonit, ish-mesfushori i Tottenhamit mund të largohet si futbollist i lirë nga “Santiago Bernabeu”.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

xavi

​Xavi kapet sërish me arbitrat: E panë të gjithë, është turp

Bellingam Real Barca

Reali i Madridit i palodhur! Triumfon në limite ndaj Barcelonës

struga trim lum

Fiton Struga, Shkëndija humb, Shkupi vetëm barazim

griezman

Atletico blindon liderin e skuadrës, drejt rinovimit me sulmuesin

de jong

Lëndimi i tretë në të njëjtin vend, De Jong nuk do të luajë këtë sezon me Barcelonën

Bernardo Silva 2

Real Madrid ndërhyn në merkaton e Barçës, madrilenët tentojën lojtarin e Cityt

anceloti

Ancelotti flet për golin e papranuar të Yamal dhe penalltinë e Vazquez

fc shkupi

FC Shkupi shkarkon trajnerin Mladen Zhizhoviq! Kush do ta drejtoj ekipin shkupjan

futboll

KF Besa vetëm një pikë larg inkuadrimit në Ligën e Parë

INFO

NA NDIQ