Ancelotti konfirmon se top ylli është i gatshëm të startojë ndaj Barcelonës

Picture of ina-online
ina-online

21/04/2024

E diela mund të jetë dita e madhe për Eder Militaon, i cili po i afrohet paraqitjes së tij të parë nga fillimi këtë sezon për Real Madridin.

Mbrojtësi brazilian është rikthyer përsëri në dispozicion të Carlo Ancelottit, pasi u rikthye nga një lëndim i rëndë që kishte pësuar në gju në gusht të vitit të kaluar, ndërsa kishte marrë disa minuta në katër ndeshjet e fundit.

Sidoqoftë, Ancelotti ka konfirmuar në konferencën e tij për shtyp se Militao është i gatshëm që të startojë ndaj Barcelonës.

“Ai mund të jetë startues. Ai ka nevojë për minuta dhe është i gatshëm. Ai po mezi po pret që të luajë. Militao mund të jetë një opsion për ne”, ka thënë Ancelotti.

Braziliani megjithatë do të ndeshet me një konkurrencë për një vend në formacion duke marrë parasysh se Nacho Fernandez tregoi paraqitje fantastike ndaj Manchester Cityt të mërkurën, ndërsa opsion tjetër në mbrojtje është edhe Aurelien Tchouameni, për të startuar krah Antonio Rudiger.

Tekniku italian ndër të tjerash foli edhe për Federico Valverden i cili ka qenë i kudondodhur në fushë për Real Madridin këtë sezon, dhe duket se të njëjtën do ta bëjë edhe në El Clasico.

“Ai ka qenë gjithmonë shumë i mirë në fushë, e ka ndihmuar skuadrën shumë. Ai është strikt dhe kjo është pse e vendos në formacion. Ai kontribuon si sulmues, si mesfushor. Ai është i pazëvendësueshëm për mua”, është shprehur italiani.

TË FUNDIT
9 orë
E konfirmon Guardiola: Do të jem në Man City edhe sezonin e ardhshëm
9 orë
Interi gati të godas Romën, e do Dybala-n
10 orë
Besa besë, habit me një veprim në Maqedoninë e Veriut
10 orë
Dhimbje koke për Xherdan Shaqirin, media zvicerane ia përmend edhe pagën e lartë
10 orë
Barcelona synon ti besojë stolin

ME TE LEXUARA

23 orë
VIDEO/ Usyk kampion i padiskutueshëm, fiton ndeshjen e madhe ndaj Furyt
14 orë
Shpërthen ‘bomba’ në Spanjë: Dyshohet për një ndeshje të trukuar në La Liga
14 orë
E bujshme, dy shqiptarë së shpejti nën urdhrat e Mourinhos
10 orë
Barcelona synon ti besojë stolin
10 orë
Dhimbje koke për Xherdan Shaqirin, media zvicerane ia përmend edhe pagën e lartë

LEXO MË SHUMË

Pep Guardiola

E konfirmon Guardiola: Do të jem në Man City edhe sezonin e ardhshëm

dybala

Interi gati të godas Romën, e do Dybala-n

kf besa doberdoll

Besa besë, habit me një veprim në Maqedoninë e Veriut

xherdan shaqiri

Dhimbje koke për Xherdan Shaqirin, media zvicerane ia përmend edhe pagën e lartë

Jonatan Giraldez

Barcelona synon ti besojë stolin

mourinho jose hoze

E bujshme, dy shqiptarë së shpejti nën urdhrat e Mourinhos

la liga

Shpërthen ‘bomba’ në Spanjë: Dyshohet për një ndeshje të trukuar në La Liga

usyk furi

VIDEO/ Usyk kampion i padiskutueshëm, fiton ndeshjen e madhe ndaj Furyt

cairi klubi hendboll

Çairi shkruan historinë, mposht Vardarin dhe siguron finalen e Kupës

INFO

NA NDIQ