Arrestohen dy persona në Shkup, kjo është arsyeja

Iliria News Agency
Iliria News Agency

14 Mars, 2023

Ministria për Punë të Brendshme njofton se sot policia ka arrestuar dy persona të cilët dyshohen për tregëti të paligjshme me lëndë narkotike.

“Sot (14.03.2023) në Shkup, zyrtarë policorë nga SPB Shkup kanë ndaluar A. O. (23) nga fshati Gërçec i Shkupit dhe V.K. nga Gjevgjelia. Gjatë kontrollit në banesën ku ata jetojnë në Shkup, të kryer me urdhër të gjykatës, janë gjetur dhe konfiskuar rreth 150 gramë kokainë dhe një peshore digjitale. Ata janë ndaluar në stacionin policor, ndërsa pas dokumentimit të plotë të rastit, me procedurë të shpejtë do të ngritët kallëzim përkatës”, thuhet në njoftimin e MPB-së.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Polici-a-2-750x430

Punëtori nga Shqipërie humb jetën gjatë punës në një objekt ndërtimi në Çair

nexhmedin-spahiu

Spahiu: Nëse Serbia e pushton Veriun nuk ka më ujë e as rrymë për Kosovën

fatmir mexhiti

Ministri Mexhiti mori mbështetjen e kryeministrit për heqjen e drejtorëve ekonomikë

zvicer vevey policia vrasje

Zvicër, vritet nëna e katër fëmijëve në banesën e saj

Erdogan Kilicdaroglu

Turqia zgjedh mes Erdoganit dhe Kilicdaroglut – gjithçka që duhet të dini për zgjedhjet presidenciale

1_edward-joseph-487x365

Joseph: Problemet në veri të Kosovës i zgjidhin katër shtete të NATO-s

tina turner ervin

Tina Turner ka lënë pasuri 250 milionë euro, ja kush e trashëgon?

messi-ronaldo

Messi parakalon Ronaldon dhe shkruan historinë!

ritchie-torres

Kongresmeni Torres del kundra Blinken për Kosovën: “Zhgënjyese që Sekretari Blinken sulmoi publikisht një aleat të Amerikës”

INFO

NA NDIQ