Barcelona sërish do të përfitojë nga shitja e Zhan Kler Todibos

INA
INA

29/03/2024

Barcelona do të ketë nevojë për të gjitha paratë që mund të marrë këtë verë. Një numër i yjeve të ekipit të parë janë në bllok, pasi drejtori sportiv Deko kërkon gjithashtu të ndërtojë një buxhet për menaxherin e ardhshëm të klubit, ose Çavi Hernandez, nëse ai vendos të ndryshojë vendimin e tij për të dhënë dorëheqjen.

Një tjetër rrjedhë e të ardhurave për Barcelonën mund të jetë aktivizimi i klauzolave të shitjes. Veçanërisht, Zhan-Kler Todibo duket se do të largohet nga Nica këtë verë në favor të një lëvizjeje në Premier Ligën dhe gjigantët katalunas do të marrin 20% të tarifës së transferimit.

Sipas gazetës “Mundo Deportivo”, Barcelona mund të marrë deri në 8 milionë euro këtë verë nga Todibo, pasi Nica thuhet se ka vendosur një çmim prej 40 milionë euro për qendërmbrojtësin francez, i cili kërkohet nga Man. Juanjtedi, ndër të tjera.

Nuk ka dyshim se Barcelona do të shpresojë që Todibo të largohet këtë verë dhe do të ishte një nxitje shumë e mirë financiare për ta.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

berat-gjimshiti-djimshiti

“Moment krenarie për të gjithë ne” – Gjimshiti flet pasi eliminoi Liverpoolin me Atalantan e tij

XHAKA GRANIT

Granit Xhaka po çmend, as anglezët nuk e ndalen

fenerbahce

Fenerbahce eliminohet

salah

Liverpoolit nuk i bën punë fitorja, eliminohet nga Atalanta e Gjimshitit

kloop

Klopp: Krijuam 67 goditje në tre ndeshjet që nuk i fituam, e çuditshme

akil

Sot mbahet seanca dëgjimore për xhudistin Akil Gjakova – kërkohet paraburgimi i tij

edon-zhegrova

Dëmtohet Edon Zhegrova, ylli dardan humb sfidën ndaj Aston Villas

Anceloti

Ancelotti pas fitores ndaj Cityt: Të gjithë menduan se Reali kishte vdekur, por duhet të dini se Reali nuk vdes kurrë

Pep Guardiola

“ Nuk pendohem për asgjë”/ Guardiola uron Realin pas kualifikimit

INFO

NA NDIQ