Bayern Munich gati 100 milionë euro për lojtarin e Barcelonës (FOTO)

ina-online
ina-online

27/03/2024

Drejtuesit e Bayern Munich janë “fiksuar” me Ronald Araujo, mbrojtësin e Barcelonës.

Bavarezët, tentuan ta transferonin uruguajinin që në merkaton e janarit, mirëpo pasi nuk ia dolën në dimër, gjermanët do të rikthehen në verë, këtë herë më të bindur se kurrë për një marrëveshje me katalanasit.

Sipas asaj që raporton prestigjiozja “Marca”, drejtuesit e Bayern kanë informuar tashmë kolegët e tyre spanjollë për objektivin “Araujo”.

Madje, janë të gatshëm të ofrojnë plot 100 milionë euro për lojtarin 25-vjeçar.

Një shifër kjo që e vendos Barcelonën me “shpatulla pas murit” duke ditur problemet financiare në radhët e blaugranave.

100 milionë euro është një shifër e cila thyen gjithashtu edhe dëshirën e Araujos për të vazhduar në Spanjë me Barçën, pasi klubi në këtë rast do ta përcillte pa shumë keqardhje mbrojtësin.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Jurgen Klopp

“Nuk e dija që mund të luanim kaq keq…!”

fenerbahce

Fenerbahce gjobitet me 115 mijë euro, trajneri pezullohet 60 ditë

barca

Koeman futet në debatin e Xavit dhe Enriques, tregon tre personat e vetëm që kanë ADN-në e Barcelonës

Zhegrova

Zhegrova nuk u vlerësua shumë, kjo ishte nota e tij mbrëmë ndaj Aston Villas

atalanta

Milani bie në “San Siro”, Atalanta dhe Gjimshiti shkëlqejnë ndaj Liverpoolit

messi

Lionel Messi eliminohet nga Championsi i Concacaf-it

igli

Igli Tare në bisedime me Totenhemin dhe Çellsin

xavi

​Xavi: Jam krenar me ekipin tim

luis enrique

Luis Enrique: Do të ketë luftë në Barcelonë në ndeshjen kthyese

INFO

NA NDIQ