Brazili nuk është dorëzuar, Rodrigues e dëshiron vetëm Ancelottin

Picture of INA
INA

07/06/2023

E ardhmja e Carlo Ancelottit në Real Madrid ka qenë objekt spekulimesh gjatë muajve të fundit.

Italiani ka përsëritur shpeshherë dëshirën e tij për të qëndruar në “Santiago Bernabeu” për të paktën edhe një sezon, transmeton Gazeta Express.Megjithatë, Ancelotti vazhdon të jetë në shënjestër të Federatës së Futbollit të Brazilit, sipas “Mundo Deportivo”.

Kombëtarja braziliane vazhdon të jetë pa trajner që prej largimit të Tites.

Presidenti i Federatës braziliane, Ednaldo Rodrigues, nuk e ka fshehur dëshirën e tij për të punësuar Ancelottin.

Pavarësisht deklaratës së vazhdueshme të 63-vjeçarit për të qëndruar në Real Madrid, Rodrigues ka pranuar se ende nuk ka hequr dorë nga përpjekjet për ta bindur atë.

“Ne bëmë një plan, ‘Plani A’ është Ancelotti. Siç thonë në boks, nuk e kam hedhur ende peshqirin”, është shprehur ai.

Mbetet për t’u parë nëse Brazili do t’ia del ta bindë Carlo Ancelottin.

TË FUNDIT
40 minuta
Francë-Holandë, mbyllet me barazim
3 orë
Austria merr 3 pikë e para në "Euro 2024", Polonia e vogël pa Lewandowskin…
5 orë
Përmbysje e çmendur në Dyseldorf, Ukraina siguron pikët e para në Euro 2024
5 orë
E shpjegon UEFA: Ja çfarë i duhet Shqipërisë për të kaluar grupin
7 orë
Kontratë 2 vjeçare dhe me opsion rinovimi, Jasir Asani arrin marrëveshjen me ekipin e La Liga

ME TE LEXUARA

12 orë
Spanja e para, kombinimet e Grupit B, Shqipëria “e dënuar” të mposhtë iberikët
2 ditë
E bujshme, Xherdan Shaqiri renditet përkrah Rummenigges, Zidanes...
1 ditë
Sllovenia pëson gol në fund, sërish merr një pikë
9 orë
“AS” paralajmëron: Daku nuk do të luaj ndaj Spanjës
2 ditë
UEFA përjashton nga Europiani gazetarin kosovar, pas gjesteve nacionaliste...

LEXO MË SHUMË

fbl-euro-2024-match20-ned-fra-600x360

Francë-Holandë, mbyllet me barazim

IMG_3458

Austria merr 3 pikë e para në “Euro 2024”, Polonia e vogël pa Lewandowskin…

IMG_3457

Përmbysje e çmendur në Dyseldorf, Ukraina siguron pikët e para në Euro 2024

kombetarja

E shpjegon UEFA: Ja çfarë i duhet Shqipërisë për të kaluar grupin

Jasir Asani

Kontratë 2 vjeçare dhe me opsion rinovimi, Jasir Asani arrin marrëveshjen me ekipin e La Liga

xhaka zvicer

Xhaka sfidon gjermanët me një mesazh luftarak!

uk lushi

Lushi: Mirlind Daku duhet të pezullohet, nëse vërtetohet se ka fyer serbët e maqedonët

arber hoxha

Mori duartrokitjet e të gjithëve, Arbër Hoxha: Besojmë te fitorja ndaj Spanjës

Spanja Luis De La Fuente

E konfirmon trajneri i Spanjës: Ndaj Shqipërisë luajmë me rezerva

INFO

NA NDIQ