Tetovarja që reklamon për “Manor”, kompaninë më të madhe të dyqaneve në shtetin helvetik/VIDEO

Sindi Arifi, modelistja me origjinë shqiptare po vazhdon me sukseset e saj në fushën e modelimit në Zvicër. Arifi nuk ka të ndalur me...

Aeroporti Ndërkombëtar i Shkupit edhe në shqip, vendosen tabelat/FOTO

Pas hyrjes në fuqi të vendimit të Qeverisë për riemërtimin e aeroportit të Shkupit  “Aleksandri i Madh” në “Aeroporti Ndërkombëtar Shkup”, dhe pas largimit...

Athina zyrtare gati për emrin e ri/ Ja si do të pagëzohet Maqedonia…

Ministri grek i Punëve të Jashtme, Nikos Koxias në gjysmën e dytë të muajit duhet të arrijë në Shkup dhe të prezantojë projekt-propozimin për...

Të larguarit nga Vetëvendosje pritet të “ringjallin” FER-in

Dalja publike në dhjetor të vitit të kaluar e një komunikimi mes anëtarëve të Lëvizjes Vetëvendosje në platformën “Viber”, po vazhdon të jetë edhe...

Gjermania kërkon 100,000 punëtorë në sektorin e ndërtimtarisë

Numri i vendeve të lira në Gjermani ka arritur në shifër rekorde Janë kërkuar 1.2 milion punëtorë në tremujorin e fundit të vitit të...

S’ka më rrogë në shpi, administratorët e Marrëveshjes së Ohrit nga java tjetër fillojnë...

Në javët e ardhshme do to fillojë procesi i rishpërndarjes të të punësuarve me Marrëveshjen e Ohrit të cilët ishin shpërndarë në vendet e...

Arkitekti maqedonas thotë se do të hiqen edhe tri përmendoret shqiptare në Shkup

Koordinatori i grupit të punës për revidimin e projektit “Shkupi 2014”, Miroslav Gërçev mbrëmë në Kanal5 ka theksuar se ky trup ka qasje të...

Ligji për shqipen sot në Kuvend, ja plani i kryeparlamentarit Xhaferi?!

Kuvendi i Maqedonisë sot në rend dite do të ketë seancën për Ligjin për përdorimin e gjuhëve, që zyrtarizon më gjerë gjuhën shqipe. Seanca është...

Ish-ministrja e Berishës kërkon përkrahje në Maqedoni/FOTO

Ish-ministrja e integrimit dhe  deputetja e PD-së, Majlinda Bregu ka postuar në facebook fotot nga takimet  e saj me kryeministrin Ramush Haradinaj, presidentin Hashim...

Tërhiqet shpallja për shitjen e makinës së Iliçit që vrau Almirin 4 vjeçar

Është tërhequr nga shpallja për shitje makina e tipit "Mercedes" me të cilën Boban Iliq përplasi dhe vrau 4 vjeçarin Almir Aliu në Kumanovë....