Këshilltari i PD i numëron ‘mëkatet’ Bashës

Këshilltari i demokrat në Bashkinë e Tiranës, Fabian Topollaj, ka shpërthyer në akuza ndaj kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Në një debat në...

Ismet Haxhia rrëfen vrasjen e Azem Hajdarit, a kishte lidhje me Kosovën

Ismet Haxhia, vëllai i Izet Haxhisë, i cili kreu 15 vjet burg i akuzuar në vrasjen e Azem Hajdarit, akuzon ish-kreun e SHISH, Fatos...

Pse u kërkoi ndjesë Edi Rama mësuesve?

Nga kryeministria, Edi Rama e ka filluar fjalën e tij me një ndjesë për mësuesit në vend. Në pritjen e djeshme me mësues në...

Plaçkitë bankën austriake për të kthyer borxhin, priten dënime të rënda për shtatë shqiptarë

Në Gjykatën rajonale të Welsit në Austri, të martën janë paraqitur dy të dyshuarit kryesorë të cilët në vitet 2015 dhe 2016, personave të...

Makinat e prodhuara para vitit 2009 s’do lejohen të hyjnë në Shqipëri

Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi duke folur për ndotjen që sjellin makinat zbuloi edhe cilat automjete do të ndalohen të futën në...

Ngacmimet e shumta seksuale në Shqipëri, por një minimum denoncimesh (Video)

Dhuna dhe ngacmimet seksuale janë mes krimeve më të përhapura, por më pak të denoncuara në Shqipëri. Një viktimë rrëfen për Zërin e Amerikës historinë...

Kush është Sito Minanco, trafikanti që Spanja e lidh me Shqipërinë

Teksa në Shqipëri ende po diskutohet në lidhje me kapjen e 613 kg kokainë në portin e Durrësit, media spanjolle “El Pais”, zbulon emrin...

Komisioni hetimor për drogën, Paloka: Shpresojmë mos e bllokojnë

Demokratët fituan komisionin e parë hetimor për këtë legjislaturë, por janë përgatitur që e shkuara e komisioneve, ku njëra palë përpiqet të bllokojë tjetrën...

Negociatat me Greqinë/ Bushati: Ja çfarë po presim

Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati, ka folur sot në lidhje me bisedimet me Greqinë, ndërsa e ka cilësuar si keqkuptim paralajmërimin për arritjen e...

Godet ish-drejtuesi i Aleancës Kuq e Zi: Ja politikanët shqiptarë që e marrin drogën!

Kreshnik Spahiu, ish-drejtues i Aleancës KuqeZi, shprehet se hashashi dhe kokaina janë e njëjta platformë politike, duke nënvizuar se socialistët e kanë kuptuar se...