Shqiptarët, të parët për numrin më të lartë të ditëve të pushimit

1 Maji është një ditë simbolike për mbrojtjen e të drejtave të punonjësve në mbarë botën. Në Shqipëri, prej vitesh e ka humbur simbolikën...

Rama: Turqia s’përbën kërcënim për ne – Erdogani e përcolli shpalljen e pavarësisë së...

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka thënë se raportet me Turqinë nuk përbëjnë asnjë lloj kërcënimi. Në një intervistë për “Ora News”, Rama, duke komentuar...

Rama flet për shkuarjen në dasmën e bijës së Erdoganit dhe lidhjet me Turqinë/VIDEO

Kryeministri Edi Rama në një intervistë ekskluzive për "Tonight Ilva Tare" në Ora News. Ilva Tare: David Phillips, i cili është ekspert i politikës së jashtme...

Goditet mafia shqiptare në Spanjë, policia kap 1 ton kokainë (Video)

Goditet mafia shqiptare në Madrid është titulli i portalit madrilen, ABC, i cili bën të ditur se janë sekuestruar 1 ton kokainë dhe 1.5...

A po përgatitet arrestimi i Tahirit? Ja lëvizjet e fundit të Prokurorisë

Në një kohë kur prokuroria kërkoi zgjatjen e afateve të hetimeve për ish ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri, organi i akuzës e ka zgjeruar...

Skandaloze/ Kamza e quan multikulturor festivalin e ansambleve nga gjitha trojet shqiptare

“Festivali Multikulturor Kamza 2018” është festivali që cdo vit organizohet nga Bashkia e Kamzës në Shqipëri. Emërtimi i tillë i festivalit është skandaloz pasi...

Basha: Pas Kuvendit, shpërndahemi në çdo qytet dhe fshat deri në largimin e qeverisë

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar disa orë pas përfundimit të punimeve të Kuvendit të PD, ku u miratua dhe statuti i...

Meta me patriarkun rus Kirill

Presidenti i Republikëss së Shqipërisë, Ilir Meta së bashku me zonjën Monika Kryemadhi dhe dy vajzat e tyre Borën dhe Erën, mikpritën sonte me...

Patozi: PD sot u kthye në ndërmarrjen private të Bashës

Për Astrit Patozin, votimi i sotëm i statutit të ri të Partisë Demokratike e kthen këtë të fundit në një ndërmarrje private të një...

Ngacmoi seksualisht 11 vjeçaren, kjo ishte kërkesa e mësuesit pak para plasjes së skandalit

Ngacmoi seksualisht nxënësen e tij 11-vjeçare, pezullohet nga detyra mësuesi i shkollës në fshatin Kalasë të Delvinës. Nëna e vajzës e ka bërë publik rastin...