Dortmundi finalisti i parë i Championsit, mposht PSG-në

Picture of ina-online
ina-online

07/05/2024

Borussia e Dortmundit shuan ëndrrën e PSG-së për të prekur për herë të dytë në histori finalen e Championsit.

Skuadra verdhezi fitoi me të njëjtin rezultat 1-0 edhe ndeshjen e kthimit në “Parc des Princes” me gol të Mats Hummels, por duhet pranuar se kishte edhe fatin me vete, pasi në dy raste Mendes e Mbappe u ndalën respektivisht nga shtylla dhe traversa.

Do të mbyllet pa trofeun e Championsit përvojë e Mbappesë në kryeqytetin francez, por fati mund të jetë i tillë që ekipi i së ardhmes (Reali i Madrid) ta fitojë për herë të 15-të kupën me veshë të mëdhenj.

Mats Hummels bën të heshtë “Parc des Princes”. Në minutën e 50-të të gjysmëfinales së kthimit në kryeqytetin francez, mbrojtësi veteran çuditërisht i lënë i lirë nga mbrojtja, realizon me kokë golin e epërsisë./ Super Sport

TË FUNDIT
6 orë
Cana kundër, por Duka nuk heq dorë për organizimin e “Euro 2027” me Serbinë për moshat U21
10 orë
Qeveria e re do të shtohet me ministri të reja
11 orë
Mbi 200 mijë të huaj morën shtetësi gjermane gjatë 2023, ja sa nga Maqedonia e Veriut
12 orë
Hagë, trupi gjykues me urdhra për përshpejtimin e nxjerrjes së provave në rastin Thaçi dhe të tjerët
12 orë
“Nuk është rastësi që kemi ardhur këtu”, Asani: Kam një ndjenjë që do të bëjmë gjëra të mëdha në Europian

ME TE LEXUARA

22 orë
Kroacia mund ta marrë përsipër ngritjen e padisë kundër Serbisë për gjenocid në Kosovë?
12 orë
“Nuk është rastësi që kemi ardhur këtu”, Asani: Kam një ndjenjë që do të bëjmë gjëra të mëdha në Europian
21 orë
Fronti Evropian ka ngritur padi në Gjykatën Administrative për vendimin e KSHZ-së për rivotimin në Zhelinë
12 orë
Hagë, trupi gjykues me urdhra për përshpejtimin e nxjerrjes së provave në rastin Thaçi dhe të tjerët
21 orë
Finalja e Conference League/ Olympiacos-Fiorentina “luftë” për histori në Athinë
11 orë
Mbi 200 mijë të huaj morën shtetësi gjermane gjatë 2023, ja sa nga Maqedonia e Veriut
20 orë
Kjo është përbërja e mundshme e Qeverisë së re, TV 24 nxjerrë emra
10 orë
Qeveria e re do të shtohet me ministri të reja

LEXO MË SHUMË

IMG_2557

Cana kundër, por Duka nuk heq dorë për organizimin e “Euro 2027” me Serbinë për moshat U21

qeveria-750x430

Qeveria e re do të shtohet me ministri të reja

pasaporta-gjermane

Mbi 200 mijë të huaj morën shtetësi gjermane gjatë 2023, ja sa nga Maqedonia e Veriut

thaci-krasniqi-veseli-hage-selimi-specialja

Hagë, trupi gjykues me urdhra për përshpejtimin e nxjerrjes së provave në rastin Thaçi dhe të tjerët

Jasir Asani

“Nuk është rastësi që kemi ardhur këtu”, Asani: Kam një ndjenjë që do të bëjmë gjëra të mëdha në Europian

vlen gashi kasami mexhiti taravari

VLEN do të shndërrohet në një parti politike?! Kush do të jetë kryetar i partisë?

auto_donald-trump-oval-office1550229304

Trump “godet” Putinin, thotë se do ta bombardonte Rusinë!

cezme-uji

Uji në Kumanovë prej sot mund të pihet

zgjedhjet-maqedoni

Ja në cilat komuna të Maqedonisë së Veriut do të ketë zgjedhje të parakohshme komunale

INFO

NA NDIQ